Móda, Rady a tipy

Vhoďte do pračky vlhčené ubrousky, budete žasnout. Už žádné chlupy nebudou kazit dojem

Praní prádla není složité, ale je nutné dodržovat určitá pravidla, aby oděvy byly čisté a voňavé. Především se musí zvolit správný prací režim, teplota a správně vytřídit textilie podle materiálu a barvy. Přes snahu však prádlo může vykazovat určité nedostatky, zejména na něm mohou ulpívat chlupy nebo jiné nečistoty z pračky, případně blednout. S obojím si snadno poradí vlhčené ubrousky. Jak je používat pro dokonale čisté prádlo?

Na odstranění zvířecích chlupů z látek

Problém s chlupy trápí hlavně majitele koček nebo pejsků, protože zvířata línají a srst se může snadno dostat do bubnu pračky. Chlupy a vlasy hyzdí oblečení, k tomu se hůře odstraňují. Při používání kartáče navíc může dojít k poškození vláken. Co dělat, aby oblečení bylo čisté? Pomohou obyčejné vlhčené ubrousky. Stačí je přidat do bubnu pračky a zapnout běžný prací režim. Vlhčené ubrousky na sebe nachytají nečistoty a chlupy, prádlo tak bude dokonale čisté.

Zdroj obrázku: Freepik

Černá bude znovu zářit

Tmavé prádlo vypadá elegantně, jenže jen v případě, že je dokonale vyprané a čisté, bez chlupů a vybledlých barev. Na tmavém oblečení je nadto vidět úplně vše, vlákna, vlasy, chlupy i nejmenší nečistoty, proto je použití vlhčených ubrousků na tento druh oblečení nutností. Po usušení bude prádlo stylové a zbavené všech nečistot. Kolik se přidává vlhčených ubrousků na jedno praní? Záleží na množství vkládaného prádla, ale zpravidla postačuje jeden až tři vlhčené ubrousky.

Pravidla pro efektivní praní

Jakých dalších rad se držet, aby bylo prádlo dokonale čisté? Ubrousky se musí vkládat nezmuchlané, obdobně jako prádlo. Textilie se vkládají do bubnu pračky volně, nesmí být stočené nebo zamotané v kuličce. V opačném případě se prášek nebo voda nedostanou do nitra vláken a k tomu může prádlo zapáchat. Buben pračky se též nesmí přetěžovat, po dokončení pracího cyklu se musí okamžitě prádlo pověsit, aby nezatuchlo a nedošlo k šíření patogenů uvnitř spotřebiče.

Zdroj: https://www.simplemost.com/why-you-should-put-wet-wipe-washing-machine/