Rady a tipy

Zatuchlé oblečení zkazí dojem z každého outfitu. Zbavte se ho ihned jednoduchými triky

Špatně usušené prádlo nebo špinavá pračka mohou být důvodem, proč je vaše oblečení zatuchlé a nepříjemně zapáchá. Jsou to velmi časté příčiny, kterých se můžete rychle zbavit. Někdy stačí prádlo znovu vyprat, je ale potřeba myslet na to, že je nutné pračku pravidelně čistit. Jak se můžete rychle zbavit nepříjemného zatuchlého zápachu? Poradíme některé metody, které opravdu fungují.

Odkud se bere nepříjemný zápach z oblečení?

Pokud máte v pořádku pračku, ale prádlo máte zatuchlé, může to být způsobené tím, že ho nedostatečně sušíte. Jestli ho dáváte do skříně ještě trochu vlhké, v uzavřené skříni se může vlhkost proměnit v zápach. Proto raději kontrolujte oblečení a jeho suchost, protože tím předejdete mnoha problémům.

Doporučený článek:  Bramborová mouka dodá vlasům lesk a zabrání jejich maštění

Příčinou může být i špinavá pračka. Je pak nutné čistit nejen filtr pračky, ale také buben nebo gumové těsnění, za kterým se může skrývat mnoho špíny, která pak ulpí na oblečení. Zápachu se pak budete velmi těžko zbavovat, ale samozřejmě existují metody, které vám pomohou. Mezi takové patří například vložení oblečení do mrazáku.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké metody jsou účinné na odstranění zápachu?

Oblečení můžete zamrazit. Je to účinná a také velmi stará metoda, i když na první pohled se může zdát zvláštní. Nejdříve dejte prádlo do alobalu a přes noc ho nechte v mrazáku. Nízké teploty totiž neutralizují zápach a ráno bude oblečení čerstvé a po zápachu nebude ani stopy. Pomoci může také ocet, který přidejte do samotného praní do pračky.

Doporučený článek:  Vaječná maska vyživí vlasy a vypne pokožku

Zkuste také jedlou sodu, a to místo pracího prášku. Funguje stejně jako ocet, takže oblečení zbaví nepříjemného zápachu. Pomůže i borovicový olej, který sice není tolik známou metodou na odstranění zápachu, ale můžete ho vyzkoušet. Jako poslední možnost uvedeme žehlení. Horká pára a teplý vzduch zamezí tomu, že se bude zápach dále šířit, a snadno se ho tak zbavíte.

Zdroj: https://www.coit.com/how-get-rid-musty-smell