Domov, Rady a tipy

Narcisy mohou zdobit domov mnohem déle. Trocha kyseliny a správná voda prodlouží jejich krásu

Narcisy jsou zaručeně symbolem jara, které bude za několik týdnů v plné síle. Z tohoto důvodu by neměly chybět na vaší zahradě. Jestli nemáte možnost si je vypěstovat, můžete je samozřejmě zakoupit v květinářství a každý den si užívat jejich krásu. Na Velikonoce jsou naprosto ideální, protože budou na svátečním stole vypadat nádherně. Podívejte se, jak prodloužit jejich čerstvost.

Jak pečovat o řezané narcisy?

V první řadě musíte zvolit ideální místo, na které je dáte. Nejlepší bude místo daleko od radiátorů a dalších zdrojů tepla. Nebude se jim ale dařit ani v průvanu nebo na přímém slunci. Měli byste proto myslet na to, aby měly dostatek slunečního světla, ale nepražilo na ně přímé slunce. Jakmile najdete pro květiny ideální místo, musíte se postarat o jejich stonky.

Doporučený článek:  Spolehněte se na ovocné tělové peelingy pro krásnou pokožku

Ostrým nožem je seřízněte pod úhlem cca 45 stupňů. Díky tomuto řezu budou rostliny mnohem lépe absorbovat vodu. Důležitá je také volba správné vázy. Vždy zvolte velkou a čistou vázu se širokým hrdlem, kde se budou cítit nejlépe. Odřízněte také listy, které by byly pod hladinou vody, protože jinak budou hnít a to urychlí proces vadnutí.

Zdroj obrázku: Freepik

Správná voda bude narcisům prospívat

Narcisy jsou trvalé rostliny, které mohou ve váze vydržet 3–5 dnů. Jestli je chcete mít doma déle, měli byste zvolit měkčí vodu, ve které vydrží mnohem déle. Navíc je zapotřebí, abyste ji každý den měnili a vždy důkladně vyčistili vázu, ve které květiny necháváte. Nejlepší možností je dešťová voda, ale tu většina lidí nemá k dispozici. V takovém případě napusťte do nádoby vodu z kohoutku a nechte ji několik hodin stát, aby se odpařil chlor a srovnala se teplota vody.

Doporučený článek:  Péče o konečky v pohodlí domova: třepení předejde jednoduchá péče

Jediná přísada může prodloužit jejich životnost

Přidejte do vody ke květinám pár krystalků kyseliny citronové nebo půl tablety aspirinu. Díky tomu eliminujete hnilobné bakterie a květiny budou krásné, zdravé a čerstvé po delší dobu. Pomoci mohou také kostky ledu, protože díky tomu zpomalíte proces kvetení a užijete si nádherné květy o pár dnů déle.

Zdroj: https://www.melindamyers.com/audio-video/melindas-garden-moment-audio-tips/houseplants-holiday-plants-cut-flowers/how-to-make-daffodil-bouquets-last-longer