Domov, Rady a tipy

Zbavte se vodního kamene a zachraňte svou konvici. Nejlépe pomůže přebytečný odpad

Při vaření vody neexistuje horší zvuk, než když se vodní kámen odráží ode dna konvice. Vodní kámen se v konvici tvoří přirozeně, protože nám z kohoutku teče tvrdá voda. Naštěstí existuje domácí způsob, jak můžete vodní kámen v konvici vyčistit. Díky tomu bude uvařená voda nejen zdravější, ale také prodloužíte životnost samotného spotřebiče.

Mnoho lidí dnes používá filtry na vodu z kohoutku, aby se zbavili chloru. I přes tyto filtry ale projdou částečky vodního kamene, které se poté usazují ve spotřebičích, jako je konvice nebo pračka. Na začátku jde jen o malé částečky. Po nějaké době se vytvoří silná, nevzhledná vrstva. Podívejme se, proč máte konvici špinavou a jak se vodního kamene zbavit.

Doporučený článek:  Nadýchané a měkké ručníky je radost používat. Užijte si takové i sami doma

Odkud pochází vodní kámen v konvici?

Vznik vodního kamene je způsoben tvrdostí vody z kohoutku. Čím vyšší je tvrdost, tím rychleji se v konvici nebo pračce vytvoří škodlivé usazeniny. V tvrdé vodě se nachází ionty vápníku a hořčíku. Při vaření hydrogenuhličitany vápníku a hořčíku začnou reagovat a přemění se na uhličitany. Právě ty se usadí na dně a stěnách konvice.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaká je nejlepší prevence?

Na trhu můžete najít mnoho uhlíkových filtrů za skvělou cenu. Prevence je vždy lepší než složité řešení. Proto byste měli pečovat hlavně o předcházení vzniku vodního kamene. Uhlíkové filtry absorbují nečistoty ve vodě, chlór, organické sloučeniny a deriváty chlóru. Díky tomu si užijete vodu bez toxinů. Navíc bude mít voda mnohem lepší chuť.

Doporučený článek:  Skvrn od potu se můžeme zbavit pomocí domácích metod

Jak se zbavit vodního kamene v konvici?

Odvápnění konvice není vůbec složité. Známé je použití octa a jedlé sody, ale dnes se podíváme na trochu netradiční metodu. Bramborové slupky jsou levné a ekologické. Omyté slupky vložte do konvice, zalijte vodou a uvařte. Poté vodu vylijte a slupky vyhoďte. Uvidíte, že se konvice bude lesknout čistotou jako nová. Čištění vás přitom nebude stát ani korunu a zabere jen pár minut.

Zdroj: https://www.harveywatersofteners.co.uk/blog/how-remove-limescale-kettle/