Zajímavosti

Čínský chirurg během 28 hodin provedl pět úspěšných operací

Jednou z nejobtížnějších profesí na světě, a to zejména v poslední době, je lékařská profese. Existuje jen málo lidí, kteří mohou být efektivní, úspěšní a spokojení lékaři. Je obtížné se na tuto profesi připravit, ale také ji vykonávat den za dnem. Jako pacienti si neustále na něco stěžujeme, ale jen málo z nás si uvědomuje, jak náročná tato práce je.

Extrémně nedoceněná profese

Lidé si vůbec neuvědomují, jak těžké je úspěšně absolvovat lékařskou fakultu a získat náležitou praxi. Jako pacienti jsme vždy nešťastní, že lékař není dost dobrý a nedokáže nám poskytnout okamžitou odpověď na náš problém. Máme často pocit, že v dané oblasti není dobrý lékař a každý pracuje jen pro peníze. Skutečnost je tomu ovšem hodně vzdálená.

Zdroj obrázku: Freepik

Na chvíli se zastavte a představte si sebe místo lékařů. V takovém případě si jistě rychle uvědomíte, jak tvrdá je jejich práce. Pracují přece na záchraně lidských životů! A často při své práci musí potlačit vlastní potřeby, včetně těch základních, jako je odpočinek nebo jídlo. Jedním z důkazů, že lékaři skutečně pracují pro lidi, a ne pro peníze, se stal i lékař, jehož fotografie se dostala na internet a rychle se stala hotovou senzací!

Jak dlouho vydržíte pracovat?

Čínský chirurg Luo Heng pracoval nepřetržitě po dobu 28 hodin a mezitím provedl celkem pět operací! Dokážete si vůbec představit, jaké to musí být, když pracujete 28 hodin v kuse bez přestávky, a ještě provádíte činnost, na kterou se musíte pekelně soustředit? Většina z nás by nedokázala dělat ani jednoduchou kancelářskou práci po takto dlouhou dobu. Tento lékař přitom zvládl několik úspěšných operací.

V Číně všichni mluví o tom, že doktor běžel maraton, a hovoří o něm jako o hrdinovi, ale to, čeho dosáhl, je ve skutečnosti velmi nebezpečná věc. Je chvályhodné, že zachránil život tolika lidem, ale kdo by chtěl být na místě pátého pacienta, kdy byl již lékař k smrti vyčerpaný? Prakticky tímto způsobem ohrozil zdraví nejen svých pacientů, ale také svoje vlastní. Můžeme jen doufat, že toto není v životě lékařů běžný den.

Zdroj: https://www.independent.co.uk/news/health/doctor-sleeping-floor-china-hero-surgeon-luo-heng-weibo-a7672956.html