Domov, Rady a tipy

Přírodní suroviny z kuchyně vyčistí koberec, zbaví ho i odolných skvrn

Čištění koberců může být zábava na celý den. Jestli jste se pustili do jarního úklidu, bude nutné uklidit celou domácnost, a to právě včetně koberců. Ty jsou plné nejen chlupů nebo vlasů, ale často se na nich objevují skvrny od čaje nebo od kávy. Jak vyčistit koberec pomocí domácích prostředků?

Pomoci mohou některé prostředky, které najdete doma

Bramborový škrob nebo mýdlové vločky mohou být pomocníky při čištění koberce. V této kombinaci získáte skvělý prostředek, kterým odstraníte nejen skvrny, ale také koberec osvěžíte. Je to levný a přírodní prostředek, který můžete mít kdykoliv u sebe. Smíchejte čtyři lžíce mýdlových vloček s dvěma sklenicemi bramborového škrobu, hmotu naneste na koberec pomocí houby a nechte půl hodiny působit. Nakonec koberec vysajte.

Pomoci si můžete také kombinací octa a jedlé sody. Je to recept, který znaly už naše babičky, které neměly jiné možnosti než používat domácí prostředky. Smíchejte půl litru vody s octem a jedlou sodou v poměru 1 : 1. Pomocí houby naneste na koberec a nechte působit. I v tomto případě nakonec koberec vysajte a můžete se těšit z jeho svěžesti.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak můžete kombinovat domácí suroviny?

Bramborová mouka a sůl pomohou proti skvrnám. Je to skvělý prostředek, který skutečně funguje. Skvrny stačí posypat bramborovou moukou a nechat působit několik hodin. Mouka zaschne a vyčistí povrch. Jestli jste na koberec vylili červené víno nebo omáčku, pomůže sůl, kterou nasypte na špinavá místa a nechte 10 minut působit. Absorbuje vlhkost a poté už bude hračka ji vysát.

Vonné oleje s citronovou šťávou jsou také oblíbenými prostředky, které koberec nejen vyčistí, ale také osvěží. Koberec očistěte vlhkou houbičkou a nechte olej působit. Nakonec zbytek nečistot vysajte vysavačem. V obchodech ale také najdete prostředky, které vám pomohou s čištěním koberce.

Zdroj: https://www.realsimple.com/home-organizing/cleaning/stain-removal/easy-carpet-stain-solutions