Rady a tipy

Jak si večer vyčistit obličej bez použití chemie?

Každá žena se ráda nalíčí, aby vypadala po celý den dobře. Některé ale nebaví odličovat se, nebo nevědí, jaké prostředky použít, aby byla pokožka chránění a nebyla podrážděná. Nebudete potřebovat drahé prostředky na odličování, protože poradíme metody, které jsou levné a jako prostředek poslouží suroviny, které najdete doma v kuchyni.

Jaké domácí prostředky můžete na svou pleť použít?

Zdravá, zářivá a hlavně mladistvá – talovou pleť by chtěla mít každá žena. Jen pravidelnou péči o sebe toho dosáhnete. Na odstranění líčení používejte vždy kvalitní kosmetiku, která pokožku nebude dráždit. Můžete použít dokonce jakýkoliv kvalitní olej. Vetřete ho do ruky a naneste na obličej krouživými pohyby. Olej odstraníte vatovým tamponem nebo vlhkým papírovým ručníkem. Obličej si zároveň namasírujete a budete osvěžení.

Doporučený článek:  Krásná vůně je nejhezčím doplňkem ženy. Některé vůně ovšem s parfémem nemají nic společného

Použít můžete také kávu, ze které si vyrobíte skvělý peeling. Káva totiž působí proti volným radikálům, zabraňuje stárnutí pokožky a chrání ji před vnějšími vlivy. Stačí smíchat dvě lžíce kávové sedliny se lžičkou cukru a lžicí kvalitního oleje. Vznikne pasta, kterou si masáží naneste na obličej. Používejte dvakrát týdně a po aplikaci opláchněte obličej vodou.

Vyzkoušejte zelenou petržel, můžete si udělat tonikum i masku

Zelená petržel nepatří jen na vaření, ale její vlastnosti pomáhají regenerovat pokožku. Minulostí tak budou černé tečky, akné nebo další kosmetické nedostatky. Tonikum si můžete snadno vyrobit pomocí petržele a vody. Zalijte ji vroucí vodou, nechte několik minut louhovat a ještě teplým roztokem si umyjte obličej. Tonikum používejte pravidelně, aby mělo ty správné účinky.

Doporučený článek:  Peeling zanechá sametově hladkou pokožku, která bude zářit krásou a zdravím

Na výrobu masky budete potřebovat kromě petrželky také bílý jogurt a bylinky. Jogurt dejte do nádoby, přidejte petržel a rozmixujte. Směs si naneste na obličej a nechte dvacet minut působit. Následně umyjte teplou vodou. Masku můžete používat až třikrát týdně.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/face-washing-how-to