Zdraví

Jak pečovat o suchou pokožku? Vyzkoušejte několik triků

Je známo, že existují čtyři typy pokožky – normální, mastná, suchá a smíšená. Závisí na mnoha faktorech, jakou pokožkou se budete moct pochlubit zrovna vy – pohlaví, životní styl nebo péče o pleť. Bohužel mnoho lidí bojuje právě se suchou pokožkou, která se často odlupuje a musí být dostatečně hydratovaná, aby působila zdravým dojmem. Představíme několik způsobů, jak o pokožku pečovat.

Jaké jsou příčiny suché pokožky?

Příčin suché pokožky může být hned několik. Kůže patří mezi bariéru, která tělo chrání od vnějších vlivů. Je složená z několika vrstev. Bohužel jejich vlivem a také nedostatek kvalitních živin pokožka přichází o přirozenou hydrataci a nedostatek například lipidů způsobuje, že se vysušuje. Každá suchá kůže se přitom může projevovat jinak. Mohou se ukázat šupinky kůže, které se časem budou zvětšovat. Objevit se mohou dokonce zdravotní problémy, v takovém případě bude nutné navštívit lékaře.

Doporučený článek:  Nadměrná ospalost ztíží každodenní fungování. Ukazovat může na řadu nepříjemných problémů

Lidé, kteří mají suchou pokožku, by místo vody a mýdla měli zvážit mytí především kvalitními oleji. Olej dodá pokožka potřebné mastné kyseliny, a také vyčistí pokožku. Ženy v Asii už přišly na účinky oleje a používají ho k ošetření pleti. Olej musíte nejdříve zahřát v rukou. Až poté naneste na obličej, masírujte a po minutě odstraňte olej vatovými tampony. Celý proces opakujte ještě dvakrát.

Vyzkoušejte domácí masku pro suchou pleť

Domácí masky jsou velmi oblíbené, protože jsou levné a většinou pro ně nemusíte do obchodu, protože jsou vyrobené ze surovin, které běžně máte doma. Můžete použít také lněné semínko, které koupíte v lékárně nebo zdravé výživě. Pět lžic semínka zalijte vroucí vodou, odložte a počkejte, až voda vychladne. Promíchejte a kontrolujte její konzistenci. Až bude směs vypadat jako maska, můžete ji nanést na obličej. Nechte působit patnáct minut, kromě obličeje nevynechte ani krk nebo dekolt. Tato maska pomůže také proti vysušením od slunce.

Doporučený článek:  Dekorace, která léčí: solná lampa dokonale pročistí vzduch, pomůže lépe dýchat i usnout

Používat můžete také hydratační krémy s UV filtrem. Zvlášť v případě, kdy se chystáte na dovolenou za sluncem nebo na horskou turistiku. Místo zde mají také změkčovadla, která mají hydratační a ochranné účinky. Mohou obsahovat lanolin, parafín nebo glycerin a také oleje, které jsou vhodné pro naši pokožku.

Zdroj: https://www.aad.org/public/everyday-care/skin-care-basics/dry/dermatologists-tips-relieve-dry-skin