Rady a tipy

Zkoušeli jste si někdy bělit zuby? V některých případech se to nevyplatí

Bílé zuby jsou znakem krásy a také dobrého zdraví. Ne každý si ale může dovolit ten luxus, že si zajde na profesionální bělení zubů, protože se jedná o dost drahou položku. Bílé zuby můžete získat také jiným způsobem, který patří mezi ty levnější. Dopřát si můžete určité potraviny, které zuby přirozeně vybělí.

Odstín zubů závisí na genech, ale také na tom, co jíme

Přirozený odstín zubů je závislý nejen na genech, ale hodně udělají také potraviny, které jíte. Produkty, které byste měli omezit, jsou káva, čaj, víno nebo tmavé ovoce. Bělost zubů ztratíte také tím, že budete kouřit a žlutý odstín mohou způsobit i některé druhy léků, například antibiotika.

Mezi výrobky, které naopak mohou vylepšit vzhled vaši zubů, patří například mléčné výrobky, citrusové plody, kořenová zelenina nebo květák či brokolice. Z ovoce vyzkoušejte jahody nebo jablka, vhodný je také kokosový olej. Na vybělení zubů se doporučují také potraviny bohaté na vitamin C. Nejvíce ale uděláte tím, že budete pravidelně chodit k zubaři na prohlídky. Zubař vám nejlépe poradí, jak o zuby pečovat, aby byly zdravé a bílé.

Na bělení si můžete koupit gely nebo pasty, ale pomohou i prostředky z domova

Kromě toho, že si můžete přímo u zubaře nebo v lékárně koupit gely, proužky na bělení i bělicí pasty, můžete zkusit také domácí metody bělení. Účinná je například jedlá soda, která je součástí právě bělicích past. Sami zubaři mohou přímo v ordinaci upravit bělost zubů například laserem.

Ještě předtím, než k zubaři zajdete, měli byste si zuby vyčistit, a nezapomínejte ani na vyčištění jazyka, na který se velmi často zapomíná. Chemické bělení vám žádný zubař neudělá u dětí ani u těhotných žen. Ohrožená je také skupina lidí, která trpí epilepsií. Pro takové bude dobře se poradit s odborníky a použít méně invazivní metody bělení.

Zdroj: https://www.bu.edu/articles/2012/the-truth-about-teeth-whiteners/