Domov, Rady a tipy

Dezinfekční účinky ústní vody lze využít i netradičně. Zbaví lupů, zažene nemoc a pročistí pračku

Ústní voda, nejrychlejší způsob, jak si vyčistit ústa a zuby od nežádoucích bakterií. Díky silné vůni je často používána i při zápachu z úst. Ústní voda byla původně vyvinuta jako antiseptikum používané v chirurgii. Je tedy patrné, že má dentální voda vynikající dezinfekční a čisticí účinky. Pojďme si prozradit, jak jinak můžeme využít tuto zázračnou tekutinu, kterou má skoro každý doma.

Lupy a pokožka hlavy

Jelikož má dentální voda dezinfekční, antibakteriální, a dokonce i protiplísňové vlastnosti, může být velkým pomocníkem v boji s lupy. Stačí smíchat ústní vodu s kohoutkovou vodou v poměru 1 : 4. Takovýmto roztokem pak opláchněte hlavu a nechejte chvíli působit. Poté hlavu smyjte čistou vodou. Ústní voda zničí na pokožce hlavy nežádoucí bakterie, které přispívají ke vzniku lupů.

Angína, kašel, bolest v krku

Pokud máte nepříjemný pocit v krku, raději si ústní dutinu i krk vydezinfikujte dentální vodou. Použijte ji jako kloktadlo. Tato voda odstraní bacily i zárodky virů z krku a jeho okolí. Díky této metodě bolest v krku odejde rychleji. Metoda se doporučuje provádět po celou dobu nemoci či jejích příznaků.

Zdroj obrázku: Freepik

Puchýře na nohou

Antiseptické vlastnosti mohou pomoci také při hojení puchýřů na nohou. Postačí na kosmetický tampónek nanést malé množství ústní vody a tímto tampónkem pak jemně potírat vzniklý puchýř. Puchýř bude dříve vysychat a jeho hojení bude až dvakrát rychlejší.

Pomocník v domácnosti

Také v domácnosti nám ústní voda může být dobrým pomocníkem. Pokud vás například trápí nepříjemný zápach z pračky, nalijte do pracího bubnu odměrku ústní vody, nejlépe té bezbarvé. Pokud zápach přetrvává, můžete bezbarvou dentální vodu nalévat do pračky i k běžnému praní. Dentální vodou můžete vydesinfikovat kartáčky, odpad, či dokonce WC.

Zdroj: https://www.appletreesmile.com/10-uses-for-mouthwash/