Domov, Rady a tipy

Cukr škodí zdraví. Mnohem lepší je ho využít jinak, nejen oblečení ochrání před zkázou

Jedlá soda, sůl a ocet jsou základními kuchyňskými ingrediencemi, které se vám budou hodit nejen pro přípravu oblíbených pokrmů, ale mohou pomoci i s každodenním úklidem a dalšími domácími pracemi. Ne každý ale ví, že cukr může hrát podobnou roli – ukážeme vám, jak jej co nejefektivněji využít.

Jak využít cukr v domácnosti?

Cukr je ingredience, která se nachází téměř v každé domácnosti. Nejčastěji se používá ke slazení čaje, kávy, oblíbených dortů nebo zákusků, ale naše babičky znaly i méně typická využití tohoto produktu a věděly, že jim můžou usnadnit každodenní život.

  • Cukr lze snadno použít k vyhnání hmyzu, jako jsou štěnice nebo švábi. Stačí smíchat dvě lžíce cukru s práškem do pečiva nebo jedlou sodou a posypat místa, kde se objevili.
  • Cukr je také perfektní jako odstraňovač skvrn. Znečištěné místo stačí posypat malým množstvím cukru a nechat asi hodinu působit. Poté by se oblečení mělo vyprat klasicky v pračce s použitím běžného prášku na praní.
  • Cukr lze s úspěchem využít i na zahradě. Stačí jím posypat trávu a oblast pod stromy, abyste z pozemku účinně vyhnali škůdce. Zbavíte se tak třeba různého hmyzu, který může napadat vaši úrodu.
Zdroj obrázku: Freepik

Do praní přidejte lžíci cukru

Ne každý ví, že cukr se vyplatí mít také hned vedle pracího prášku. Jakmile si všimnete, že barvy oblečení jsou méně intenzivní, nebo dokonce vybledlé, cukr pomůže vrátit jeho původní vzhled. Cukr funguje jako konzervátor barev – stačí nasypat lžičku cukru do dávkovače pračky během režimu máchání, abyste si znovu mohli užívat jasné a zářivé barvy oblečení.

Podobně se dá cukr používat také k ochraně černého prádla. Stačí si připravit silný nálev z kávy nebo čaje a litr tohoto nápoje přidat do bubnu pračky. Tmavé a černé barvy získají zpět hloubku a vy si své oblíbené oblečení budete moci užívat déle a stále bude mít krásně výraznou černou barvu.

Zdroj: https://www.today.com/home/household-uses-sugar-i554737