Domov

Kyselina citronová odstraní vodní kámen, vyčistí sediment z čaje a pročistí pračku

Kyselina citronová je chemická organická sloučenina používaná jako antioxidant v potravinářských výrobcích. Jedná se o přírodní konzervační látku, která se využívá k dochucení jídel, nealkoholických, ale také alkoholických nápojů. Tento nenápadný bílý prášek nám může hodně usnadnit život. Zde je 5 způsobů, jak jej aplikovat.

Odstraňovač vodního kamene

Pro odstranění vodního kamene použijte kyselinu citronovou. Do prázdné konvice dejte 2 polévkové lžíce tohoto prášku a zalijte trochou vody. Zapněte konvici, aby se roztok provařil, a nechte čtvrt hodiny odstát. Poté roztok vylijte a konvici důkladně opláchněte. Ihned uvidíte rozdíl. Navíc jste pro odstranění vodního kamene využili tu nejvíce ekologickou metodu.

Doporučený článek:  Naškrobené závěsy a ubrusy dodají domovu skutečnou noblesu. Domácí škrob si snadno připravíte

Sediment uvnitř čajových šálků

Máte rádi pravý černý čaj? A stává se vám, že se po vypití čaje objeví na vnitřní straně šálku skvrna? Barevný film se odstraní jednoduše tak, že nanesete lžičku kyseliny citronové na vlhký hadřík a krouživými pohyby sediment odstraníte. Tento bílý přírodní zázrak můžete přidat také do myčky na nádobí. Postačí jedna lžička na mycí cyklus. Uvidíte, jak se budou hrnečky a skleničky lesknout.

Zdroj obrázku: Freepik

Připálený hrnec nevyhazujte

Nezadařilo se vám při vaření a dno hrnce je totálně připálené? Nevadí, do hrnce nalijte malé množství vody a do ní vsypte balíček kyseliny citronové. Hrnec dejte na plotnu a roztok povařte. Stačí 10 minut pomalého vaření a připálenina je i bez práce z hrnce odstraněna.

Doporučený článek:  Svátečně prostřený stůl vytvoříme i díky malým detailům

Zanesená a špinavá pračka

Pokud se vám zdá, že je vaše prádlo po vyprání trochu zatuchlé, asi máte zanesenou pračku nebo špinavý prací buben. Vyzkoušejte k další dávce prádla přidat dvě polévkové lžíce kyseliny citronové do prádla. Nejen že se zbavíte skvrn, ale také vyčistíte prací buben.

Došla vám mycí pasta na ruce? Máme řešení!

Máte špinavé ruce od oleje či od jiné nečistoty? Zkuste nasypat kyselinu citronovou rovnou na ruku a druhou lehce navlhčenou rukou si bílý prášek promněte. Skvrny a nečistoty za chvíli z rukou zmizí.

Zdroj: https://www.everydaycheapskate.com/15-ways-to-use-citric-acid-to-clean-descale-and-restore-just-about-anything/