Rady a tipy

V horkém létě potřebuje pokožka speciální ochranu

Když předpověď ukazuje, že nás čeká horký den, je vhodné se věnovat své pleti, aby netrpěla pod slunečními paprsky. Proto je dobré vědět, jak můžete o pleť v horkých dnech pečovat. A nemyslíme tím krémy proti vráskám, které jsou sice oblíbené, ale nejsou vhodné právě na horké dny, kdy se chceme vystavit slunečním paprskům.

Při kontaktu se sluncem se může objevit podráždění

Jestli máte citlivou pokožku, může se snadno objevit podráždění, a tím pádem snadno vzniknou pigmentové skvrny, které nejsou na pokožce ničím zvláštním, ale je potřeba s nimi pracovat, aby nebyly tolik vidět. Dnešní trh už nabízí spoustu možností, jak je skrýt nebo docílit toho, aby se vůbec neobjevily. V létě je důležité pokožku zvlhčovat a chránit ji tak před vysušením.

V takovém případě je velmi důležité doplňovat kolagen, který je zodpovědný za správnou funkci nejen kloubů. Díky kolagenu je pokožka pevná pružná a kolagen působí skvěle také proti vráskám, které budou vyhlazenější. I když v létě jdete ven jen na chvilku, nezapomeňte použít krémy s UV filtrem, který bude působit proti slunečním paprskům. Nejvhodnější budou takové, které mají faktor 30 nebo 50, ale krémy s SPF faktorem chrání jen před UVB zářením.

Zdroj obrázku: Freepik

UVA záření patří mezi škodlivější, je nutné pleť chránit i proti němu

UVA záření může za to, že lidé onemocní rakovinou kůže. Proto dobré a kvalitní krémy na opalování obsahují také UVA filtry. Jestli chcete ještě lepší ochranu, než jakou poskytují tyto opalovací krémy, můžete se vyhnout také IR záření. To je také vyzařováno sluncem, dostává se pod kůži a štěpí kolagen. Rovněž ruce si namažte opalovacím krémem. Vnější části a klouby jsou velmi náchylné ke spálení.

Na rukou se velmi často objevují pigmentové skvrny, které je potřeba ošetřovat. Krémy si vybírejte podle toho, jaké obsahují filtry. Ty fungují jako základ, takže pokožku vyhladí a také umí skrýt nedokonalosti. Použít je mohou ženy všech věkových kategorií. Líčení nepatří jen mladým ženám, ale dobře chtějí vypadat i ženy ve zralém věku.

Zdroj: https://www.cortiva.edu/post/the-ultimate-summer-skincare-routine-in-5-simple-steps, https://my.clevelandclinic.org/health/diseases/21885-hyperpigmentation, https://my.clevelandclinic.org/health/articles/23089-collagen, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5760354/, https://myhealth.ucsd.edu/RelatedItems/6,1657841241