Domov

Správné kombinace materiálů v interiéru vytvoří harmonické prostředí

V interiéru je vždy důležité, abyste vytvořili velmi harmonické prostředí. Kombinování materiálů nábytku a doplňků je jednou z metod, díky kterým toho můžete dosáhnout. Zajímavé kombinování vám přinese jedinečný prostor, ve kterém se budete cítit dobře každý den. Stačí, když budete myslet na pár faktorů. Uvidíte, že to není nic složitého. Pojďme na to!

Myslete na texturu

Hladký kov, hřejivé dřevo, měkké látky nebo hrubý kámen jsou jednotlivé textury, které můžete doma střídat a kombinovat dohromady. Celý interiér díky tomu získá jistou dimenzi. Do každé místnosti se hodí něco jiného, takže můžete experimentovat s volnou rukou. Nakonec jde o váš domov.

Doporučený článek:  Domácí prostředky povlečení přirozeně vybělí

Zapojte svou fantazii

Nenechávejte se omezit jen současnými trendy. Dřevo s kovem nebo sklo s betonem jsou zajímavá spojení. Pravda je, že musíte experimentovat, abyste nakonec zjistili, co vám nejvíce vyhovuje. V posledních letech si lidé oblíbili také kombinaci kamene s textilií, což by vás možná ani nenapadlo.

Zdroj obrázku: Freepik

Neutrální základ je nejlepší

Nejlepším postupem je vytvořit si neutrální základ, na kterém budete stavět jedinečné kombinace. Můžete využít béžové, bílé nebo hnědé odstíny. Potom můžete začít experimentovat s materiály, což skončí mnohem lépe než experimenty s barvami. V každém případě nakonec můžete skončit s příliš složitým interiérem, takže si musíte dávat pozor i na to.

Doporučený článek:  Jednoduché návyky ušetří vodu doma i na zahradě

Myslete na funkci

Bez ohledu na estetiku myslete na to, že celý prostor musí být maximálně funkční. Povrchy byste měli snadno udržovat čisté. V obývacím pokoji i ložnici dbejte hlavně na pohodlí, protože tam budete trávit spoustu hodin. Na druhou stranu do kuchyně a koupelny se hodí materiály, které odolávají vlhkosti.

Nezapomínejte na světlo

Přírodní světlo i umělé osvětlení je velmi důležitým prvkem. Musíte myslet na to, že se může odrážet od skleněného stolku nebo jiných prvků a vytvářet zajímavé odrazy. To může být pro někoho příjemné, jiným lidem to bude vadit. Právě proto na to nezapomínejte.

Zdroj: https://www.homesandgardens.com/interior-design/how-to-mix-and-match-materials