Domov

Sušení ručníků na radiátoru vede ke vzniku plísní a zvyšuje riziko požáru

Pokud sušíte ručníky na radiátoru, děláte velkou chybu. I když se primárně zdá, že tím ušetříte čas, má tento způsob sušení více nevýhod než výhod. Odložení mokrého oblečení nebo ručníků na radiátor představuje především riziko pro vaše zdraví a taky pro peněženku.

Sušení oblečení a ručníků na radiátoru

V zimě je pro mnoho lidí obtížné správně usušit oblečení a také ručníky. Protože je není možné pověsit venku, ať už na zahradě, nebo balkoně. Když se suší oblečení nebo ručníky uvnitř, může se v nich zachytit vlhkost kvůli ohřátému vzduchu, který je v domácnosti. Když zrovna neperete větší množství prádla, je jasné, že se vám nechce zapínat sušička kvůli jednomu mokrému ručníku, proto většina lidí suší ručníky na radiátoru. Bohužel tento způsob není vhodný ze dvou důvodů.

Doporučený článek:  Zářivě bílé záclony rozzáří každý interiér. Přírodní prostředky udrží jejich perfektní vzhled
Zdroj obrázku: Freepik

Negativní vliv na naše zdraví

Nejdříve je nutno říct, že sušení oblečení a ručníků na topení má negativní vliv na naše zdraví. Při sušení věcí na radiátoru mohou vznikat plísně. Tyto plísně u většiny lidí nemusí způsobovat problémy, ale u lidí, kteří trpí plicními chorobami, astmatem a oslabeným imunitním systémem, ano. Za těchto okolností může tato plíseň přispět k rozvoji plicní aspergilózy. Jedná se o onemocnění, které způsobuje značné poškození plic, a v nejhorších případech může být i smrtelné.

Doporučený článek:  Nadýchané a měkké ručníky je radost používat. Užijte si takové i sami doma

Vyšší účty za teplo a nebezpečí požáru

Kromě zdravotních problémů může tento způsob sušení zvýšit i účty za teplo. Mokré oblečení nebo ručníky na radiátoru brání správné cirkulaci tepla. Což znamená, že se začnou zvyšovat i účty za vytápění. Kromě toho může přikrývání některých typů radiátorů představovat nebezpečí požáru. V zimě je také vhodné pamatovat na to, aby bylo v místnosti, kde se prádlo suší, otevřené okno. Kvůli správnému větrání v místnosti zabráníte tomu, aby oblečení nebo ručníky absorbovaly vlhkost.

Zdroj: https://inthewash.co.uk/laundry-and-ironing/shouldnt-dry-clothes-on-radiators/