Krása

Proti lupům pomůžou přírodní oleje a správné mytí vlasů. Roli hraje také stres

Boj s lupy může být pro mnoho lidí velmi nepříjemný. Tohoto problému se nemusíte zbavit jen s použitím chemických šamponů. Existuje i mnoho dalších metod, které můžete vyzkoušet. Mnoho z těchto metod jsou zcela přírodní a domácí. Nepotřebujete na ně žádné speciální produkty nebo pouze přírodní věci, které nezatíží přírodu ani vaše zdraví.

Přírodní oleje

Kokosový, olivový nebo tea tree olej jsou ideální v boji proti lupům. Mají protizánětlivé vlastnosti, které vám pomohou proti svědění a vzniku lupů. Navíc dokáží pokožku hlavy skvěle hydratovat, takže bude mnohem zdravější a s ní také vaše vlasy. Tohoto problému se postupně zbavíte.

Doporučený článek:  S vráskami se nemusíte smířit. Obličejová gymnastika je dokáže vyhladit i předejít novým

Kyselina salicylová

Tato látka je velmi efektivní, když se potřebujete zbavit lupů a uzdravit svou pokožku. Snižuje zánět a pomáhá při odlupování lupů. Používejte ji vždy po umytí vlasů šamponem a poté po aplikaci kondicionéru. Jde o velmi jednoduché a zároveň účinné použití této látky.

Zdroj obrázku: Freepik

Správný jídelníček

Většina lidí si to neuvědomuje, ale proti lupům dokážete bojovat i jídlem. Jakmile dáte do svého jídelníčku více omega-3 mastných kyselin, vitamín A a D, antioxidanty a další minerály, snížíte potíže spojené s lupy. Přitom stačí, abyste měli pestrou a zdravou stravu na talíři.

Doporučený článek:  Některé ženy lijí na vlasy kyselinu. Díky ní se zbaví nenáviděného problému

Míra stresu ovlivňuje i lupy

Stres dokáže zhoršit příznaky každého problému v těle. Lupy nejsou žádnou výjimkou. Jestli si chcete uchovat mentální i fyzické zdraví v každém ohledu, naučte se odpočívat, meditujte nebo cvičte pravidelně jógu. Zkuste také hluboké dýchání, které vás uklidní kdykoli a kdykoli.

Správné mytí vlasů

Technika, kterou používáte vždy při mytí vlasů, má velký vliv na přítomnost lupů i kvalitu vlasů. Poraďte se s kadeřnicí a naučte se, jak správně postupovat. Důležitá je teplota vody, jemné šampony a důkladné mytí vlasů i pokožky hlavy. Hygiena je u lupů základní věcí, která vám může hodně pomoci na cestě k čistým a krásným vlasům.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/dandruff/diagnosis-treatment/drc-20353854