Krása

Obličejová jóga vypne pleť a omladí ji

Obličejová jóga je velmi jednoduché cvičení, které se zaměřuje na svaly v obličeji. Můžete si tímto způsobem zpevnit obličej i krk. Vaše pleť bude nádherně pevná, vrásky nebudou tolik viditelné a pružnost kůže se přirozeně zvýší. Mnoho lidí tento speciální druh jógy objevuje a užívají si její výsledky. Stejně jako klasická jóga posílí vaše tělo, obličejová jóga posílí a zlepší váš obličej.

Jaké cviky můžete dělat pro krásnější tvář?

Cviky jsou obecně velmi jednoduché a můžete je dělat i při sledování televize. Důležité je, abyste cviky prováděli pravidelně. Jednou možností je našpulení rtů, jako kdybyste chtěli poslat vzdušný polibek. Nechte tak rty pár vteřin a uvolněte rty. Dalším cvikem je zvedání obočí nebo vyplazování jazyka. Vždy stačí v dané pozici vydržet pár vteřin a potom obličej uvolnit.

Doporučený článek:  Mladší a zářivější pokožku můžete mít i vy díky tajné ingredienci. Kysané zelí není pouze k jídlu

Obličej můžete cvičit také různými pohyby rtů. Střídejte úsměv, úzkou pevné rty nebo smutný výraz. Otevírejte ze široka ústa a zase je zavírejte. Také tento cvik opakujte několikrát za sebou. Vyplázněte jazyk a snažte se dotknout špičky nosu. Je to nejen skvělé cvičení, ale také je to velmi vtipné. A nakonec si protáhněte krk běžnými pohyby (dozadu, dopředu, vlevo, vpravo).

Zdroj obrázku: Freepik

Cviky jsou vhodné pro dospělé i děti

Chcete získat nejlepší výsledky z obličejové jógy? Dělejte ji pravidelně, ideálně každý den. Brzy na svém obličeji uvidíte změny, které se vám budou líbit. Jednotlivé cviky jsou snadné a všechno vám zabere jen pár minut. Již po pár dnech či týdnech můžete pozorovat velké změny. Nemusíte kupovat žádné krémy proti vráskám nebo drahou kosmetiku a budete vypadat lépe než kdy dřív.

Doporučený článek:  Solná koupel dokonale uvolní tělo i mysl. Lepší odměna po náročném dni neexistuje

Tyto cviky nemusíte používat podle proti vráskám nebo pro podporu pružnosti pokožky. Skvěle poslouží také pro děti, které mají potíže s mluvením. Pomocí této jógy budete trénovat jejich obličejové svaly a pomůžete jim s vyjadřováním. Navíc je to bude jistě bavit, protože jsou to cviky velmi vtipné.

Zdroj: https://www.health.com/does-face-yoga-work-7480559