Móda, Rady a tipy

Prsten z oteklého prstu pomůže sundat mýdlo, olej nebo studená voda

V horkém dni se může velmi snadno stát, že vám otečou prsty. Jestli nosíte prstýnky, bude to velký problém. Sundat prsten bude najednou téměř nadlidskou záležitostí, se kterou si musíte rychle poradit. Vyzkoušet můžete hned několik možností, jak ho sundat. Jakmile nebudete mít jinou možnost, budete muset přistoupit k tomu nejhoršímu.

Mýdlová voda

Nalijte do sklenice trochu teplé vody a přidejte mýdlo. Mýdlo bude fungovat jako lubrikační gel (ten můžete také použít). Prsten mnohem lépe stáhnete z prstu, i když budete mít prst oteklý. Tohle je první možnost, kterou můžete vyzkoušet prakticky kdekoli budete.

Doporučený článek:  Naši mazlíčci potřebují během zimy dostatek péče a pocit bezpečí

Olej nebo krém

Mastné produkty budou vždy skvělým způsobem, jak prsten sundat. Použít můžete olej, krém nebo máslo. Naše babičky vždy používaly máslo, protože ho měly vždy po ruce v lednici. Mastnota zjemní pokožku a zároveň pomůže prstenu, aby lépe klouzal po kůži.

Zdroj obrázku: Freepik

Chladná voda

Zkuste strčit oteklý prst pod ledovou vodu. Použít můžete také ledové kostky nebo ledové polštářky, které se používají v případě zranění, popálenin nebo nemoci. Otok se sníží a prsten stáhnete mnohem lépe. Tohle je možná hned první pomoc, jakou byste měli vyzkoušet.

Doporučený článek:  Dlouhé řasy si přeje každá žena. Máme pro vás pár tipů, jak je prodloužit

Speciální pásky

Na trhu existují také stahovací pásky, které najdete v lékárně. Tato metoda vám umožní stáhnout prsten, aniž byste ho museli řezat. Jde o jednu z posledních možností, které byste měli vyzkoušet. Pásky vám mohou hodně pomoci, když vám nepomůže nic jiného.

Nejhorší varianta na konec

V případě, že žádná z výše uvedených metod nefunguje, jeďte na pohotovost. Lékaři mají speciální nástroje, kterými mohou kov rozříznout. Jestli je to bolestivé a nemůžete ho z prstu dostat, budete muset za lékařem. Nedělejte to sami, protože si můžete hodně ublížit a mohli byste dokonce přijít o prst. Na léto musíte tyto informace mít k dispozici, jinak se budete potýkat s velkou nepříjemností.

Zdroj: https://www.health.com/condition/pain/how-to-get-a-ring-off-a-swollen-finger