Domov, Rady a tipy

Obyčejný alobal zachrání nejednu situaci. Poradí si s připáleným nádobím i statickou elektřinou

Znáte a používáte hliníkovou fólii? Je to pomocník, který se využívá hlavně v kuchyni. Pomoci může ale také jinak než k uchování potravin. Hliníková fólie má spoustu skvělých vlastností, které v domácnosti můžete využít. Chcete zabránit statickým nábojům na oblečení nebo vyčistit stříbrné příbory? Zkuste právě alobal.

Alobal využijete v každodenním životě

Jestliže máte doma alobal, můžete ho využít několika způsoby. Hodit se bude například na žehlení prádla. Potřebujete mít sušičku nebo pračku, která má funkci sušení. Udělejte z alobalu tři menší kuličky a dejte je do bubnu pračky přímo k prádlu. Nastavte program na sušení a budete mít oblečení bez elektrických nábojů, které občas dost polekají. Kuličky navíc můžete využít několikrát za sebou.

Doporučený článek:  Štěnice se dobře skrývají, odhalit je není snadné

Pomoci může i při žehlení. Prkno přikryjte fólií a látkovým potahem a můžete žehlit obě strany oděvů zároveň. Ušetříte nejen svůj čas, ale také peníze. S alobalem můžete snadno vyčistit také stříbrné příbory nebo šperky. Misku vyložte alobalem, do ní nalijte horkou vodu a přidejte také sůl. Dejte do misky stříbrné předměty, nechte alobal hodinu působit a poté je otřete měkkým hadříkem.

Zdroj obrázku: Freepik

Máte doma připálené hrnce? Pomůže alobal

Pravidelně připalujete nejen hrnce, ale také pánve a další nádobí? Je velká otrava odstraňovat připáleniny a už nevíte, jak na to? Pomůže alobal. Udělejte z něj malou kuličku a třete připálená místa. Nakonec pánve a hrnce umyjte pod tekoucí vodou. Alobal pomůže také v případě, že máte usazenou špínu na talířích a skleničkách, když je vytahujete z myčky nádobí.

Doporučený článek:  Spálení po opalování zklidní chladivá péče i výživná koupel. Užijte si jen nádhernou pokožku

Díky materiálu, ze kterého je alobal vyroben, bude nádobí znovu čisté a jako nové. Je to díky chemické reakci, ke které dochází mezi alobalem a tabletou do myčky. Nádobí se bude lesknout, jako byste ho právě koupili. Alobal tak může sloužit nejen k uchovávání potravin, ale může pomoci s mnoha úkoly v domácnosti.

Zdroj: https://www.readersdigest.ca/home-garden/tips/5-things-do-aluminum-foil/