Stravování

3 skvělé čisticí koktejly, které si hrají s chutí a barvami: dejte tělu to nejlepší

Čisticí smoothie na bázi ovoce a zeleniny jsou skutečnou vitamínovou bombou a skvělým zdrojem vlákniny. Mnozí lidé věří, že jsou způsobem, jak si udržet mládí. V dnešním článku vám prozradíme tři jednoduché a levné recepty. Většinu z těchto složek máte jistě již doma.

Proč se vyplatí pít čisticí koktejly

Čisticí koktejly jsou skvělým řešením pro lidi, kterým záleží na detoxikaci. Jejich hlavním úkolem je vyplavit volné radikály z těla. Je však třeba připomenout, že koktejly mají více výhod. Jejich příprava na základě ovoce a zeleniny činí z těchto nápojů vitamínovou bombu a skvělý zdroj vlákniny. Je to také skvělé řešení pro lidi, kteří nemají rádi zeleninu. Přidání ve formě špenátu nebo kapusty příliš neovlivní chuť nápoje a je dalším zdrojem cenných složek.

Doporučený článek:  Jsou plná vitaminů a vlákniny, ne každému ale skutečně prospějí. Jablka mohou překvapivě ublížit

Připravte si jablečný koktejl s červenou řepou. Budete potřebovat 2 řepy, 2 jablka, šťávu z jednoho citronu, 500 ml vody a trochu medu. Řepa a jablka by se měly oloupat, nakrájet na menší kousky a vložit do mixéru. Vše zalijte vodou a citrónovou šťávou a důkladně promíchejte. Hotový koktejl lze obohatit trochou medu. Tento koktejl obsahuje vitamíny B, C, A, E a K. Červená řepa je také vynikajícím zdrojem železa, draslíku a hořčíku.

Zdroj obrázku: Freepik

Rajčatový koktejl v italském stylu

Potřebujete 3–4 zralá rajčata, 1 střední cibuli, kousek celeru a petrželky, sůl a pepř. Rajčata by měla být důkladně opařená vodou a oloupaná. Cibuli, celer a petrželovou nať oloupejte a nakrájejte na menší kousky. Potom by se veškerá zelenina měla vložit do mixéru. Na konec si můžete nápoj dochutit solí a pepřem. Tento nápoj bude připomínat hustý krém z rajčat. Rajčata jsou vynikajícím zdrojem draslíku, který posiluje srdce, jakož i vitamínu A, C, B6 a kyseliny listové.

Doporučený článek:  Vědci určili dietu dlouhověkosti. Díky ní klesá riziko předčasného úmrtí na minimum

A nakonec si zkuste připravit koktejl se špenátem. Budete potřebovat hrst špenátu, 1 okurku, šťávu z jednoho citronu, 200 ml vody. Špenát byste měli důkladně umýt a vhodit do mixéru. Okurku oloupejte, nakrájejte na menší kousky a přidejte ke špenátu. Zelenina by se měla zalít vodou a citrónovou šťávou a důkladně promixovat. Špenát obsahuje především vitamín A, C, K1, železo a kyselinu listovou.

Zdroj: https://loseweightbyeating.com/detox-smoothie-recipes-weight-loss-cleanse/