Domov, Rady a tipy

S ucpaným odtokem si pomůže každá žena sama. V kuchyni najde zaručenou pomoc

Ucpaný odtok ve vaně možná zná každá domácnost. I s takovým problémem se ale můžete snadno popasovat. Stačí k tomu použít prostředky, které najdete doma. V odtoku se totiž mohou objevit nejen vlasy, ale také vodní kámen, který se tvoří především kvůli tvrdé vodě. Nemusíte ale kupovat drahou chemii. Poradíme, jak se zbavit ucpaného odpadu přírodní cestou.

Už nebudete potřebovat instalatéra

Bublání není dobrým znamením, co se týče vany nebo umyvadla. Pokud ho uslyšíte, odtok ve vaně nebo dřezu máte ucpaný – vlasy, chlupy nebo dalšími nečistotami. Je velmi snadné odtok zašpinit a mnohem těžší je pak nečistoty odstranit, aby voda mohla zase volně odtékat. K čištění můžete použít domácí prostředky, které najdete doma v kuchyni. Nejdříve je potřeba vědět, jak se odpad mohl ucpat.

Čím déle pak s čištěním budete otálet, tím to bude horší a odpad bude čím dál více zanesený. Proto koupelnu pravidelně čistěte, aby nedocházelo k podobným případům. Jestli se tak stane, vzpomeňte si na to, že v kuchyni máte spoustu přísad, které mohou pomoci a které běžně používáte při vaření. Ucpaný odtok ve vaně nebo umyvadle už vás nebude tolik trápit.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomocníkem může být nejen ocet, ale také jedlá soda

Pokud potřebujete pomoci ihned, můžete se spolehnout na horkou vodu. Poradí si nejen se zbytky mýdla, ale také odstraní další nečistoty. Dávejte si pozor, abyste se horkou vodou nepopálili. Použít ale můžete i recept našich babiček, které používaly na čištění bílý ocet. Ten patří mezi nejčastěji používané prostředky, co se týče úklidu domácnosti. Má totiž dezinfekční vlastnosti a navíc skvěle čistí.

Dalším skvělým způsobem, jak vyčistit odpad, je použití sody a octa. Tato kombinace způsobí nejen typické šumění, ale také pomůže od ucpaného odpadu a voda bude zase volně odtékat. Vůně octa sice může být nepříjemná, ale posléze pochopíte, že dokáže zázraky, a navíc je to levná metoda, která šetří i životní prostředí.

Zdroj: https://www.homesandgardens.com/bathrooms/how-to-unclog-a-bathtub-drain