Domov, Rady a tipy

Pravidelné čištění prodlouží životnost sušičky, postup je jednoduchý

Sušička na prádlo vám zajistí nejen suché, ale také vyžehlené prádlo. Díky tomu ho nemusíte žehlit sami a vždy vypadáte dobře. Možná úplně zapomínáte na to, že tento spotřebič musíte pravidelně čistit. Jedině tak zajistíte bezpečnost své domácnosti, protože minimalizujete riziko vznícení filtru. A navíc prodloužíte životnost celého spotřebiče, protože bude moci neustále dobře pracovat.

Vyčistěte lapače vláken

V první řadě vyndejte filtr, na kterém se zachytávají vlákna z oblečení. Vysajte vnitřní i vnější část lapače, případně vyměňte celé síto. Jakmile to budete mít hotové, vypněte a odpojte sušičku. Vypnutím zajistíte, že celé čištění proběhne nerušeně, a nemusíte se obávat, že se sušička omylem zapne. Poté přístroj vytáhněte trochu dopředu, abyste se dostali k ventilační trubce.

Doporučený článek:  Před oblíbeným způsobem sušení prádla odborníci varují. Zatěžuje zdraví i peněženku

Očistěte buben sušičky

Vezměte hadřík z mikrovlákna a očistěte všechny nečistoty. Postačí vám k tomu jen hadřík, teplá voda a saponát na nádobí. Použít můžete také vlhkou houbou, kterou nakonec osušíte pomocí ručníků. Poté odpojte ventilaci, abyste mohli vyčistit také tuto část přístroje. Je to velmi důležité, aby mohla správně fungovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Čištění větracího otvoru

Pořiďte si speciální kartáč na čištění sušičky, přidejte vysavač a vyčistěte celý vnitřek větracího otvoru. Jakmile bude všechno čisté, měli byste také zkontrolovat vnější větrací otvor a vyčistit ho. Nakonec všechno složte dohromady. Připojte ventilaci a zapněte sušičku. Při této práci si dávejte dobrý pozor, abyste vše připojili správně.

Doporučený článek:  Léty prověřené prostředky usnadní mytí oken

První spuštění

Po čištění nemusíte dlouho čekat, abyste spotřebič znovu spustili. Poprvé ho ale pusťte pouze na 10–15 minut a nic do bubnu nedávejte. Musí se důkladně vysušit a prohřát, než ho budete používat znovu na sušení prádla. Tento postup byste měli opakovat jednou za měsíc, pokud sušičku používáte pravidelně. Jestli ji použijete jen jednou za čas, nemusíte to dělat tak často.

Zdroj: https://www.bhg.com/homekeeping/house-cleaning/tips/clothes-dryer-care/