Krása

Krásný lesk vlasům dodá vyvážená strava a správná péče

Zdravé, krásné a lesklé vlasy jsou ozdobou pro každou ženu i muže. Péče o vlasy není vůbec náročná, když přesně víte, jak na to. Základem je správná strava, hydratace a péče o vlasy. Hlavní je, abyste je přestali neustále ničit a zkusili jim také poskytnout správné produkty i stravu. Jakmile spojíte všechny faktory dohromady, užijete si nádherných, silných a zcela zdravých vlasů.

Vyvážená strava

Hodně lidí to podceňuje, ale jídlo je klíčem ke všemu. Jak se říká, jste to, co jíte. Platí to také u vlasů. Když budete jít nezdravé jídlo, nebudete mít kvalitní vlasy. Začleňte do svého jídelníčku různé druhy ovoce a zeleniny, luštěniny, ořechy, semena a zdravé tuky. Doplníte všechny vitamíny a minerály, které vlasy potřebují.

Doporučený článek:  Zázračné krémy proti vráskám málokdy fungují. Pleť omladí jednoduchá technika masáže

Správné mytí vlasů

Nepoužívejte příliš horkou vodu, která ničí vlasy i pokožku hlavy. Místo toho zvolte vlažnou vodu a kvalitní šampon. Chemie je často důvodem, proč nemáte tak krásné vlasy, jak si přejete. Vsaďte na osvědčené značky nebo ekologické produkty, které obsahují pouze přírodní složky.

Zdroj obrázku: Freepik

Nepoužívejte žehličku a fén

Vysoké teploty vlasům nesvědčí. Jestli pravidelně používáte žehličku na vlasy, kulmu nebo fén, pravděpodobně se potýkáte s vysokou lámavostí a křehkostí vlasů. Nádherně lesklé a zdravé vlasy budete mít jen v případě, že si je nebudete sami ničit. Myslete proto na přírodní přístup.

Doporučený článek:  Zima děsí všechny ženy, které potřebují hubnout do plavek. Na kila navíc jde ale vyzrát

Pravidelné stříhání vlasů

Lesklé vlasy si vždy užijete, když si necháte pravidelně stříhat konečky. Zastřihávání vlasů je skvělým způsobem, jak jim udržet zdraví a lesk. Myslete také na pravidelné používání šetrných kondicionérů. Některé jsou přímo určené pro lesk vlasů.

Pečujte o pokožku hlavy

Najděte si speciální oleje nebo kartáče na pokožku hlavy. Masírování pokožky zajistí, že se bude lépe prokrvovat a výsledkem budou nádherně lesklé vlasy. Oleje vám také přinesou lesk a navrátí vlasům ztracené zdraví.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/how-to-get-shiny-hair