Krása

Dejte šedinám sbohem. Přírodní produkty vlasy oživí a vrátí jim krásnou barvu

Pokud vás trápí šediny, nemusíte se ničeho obávat, ani když doma nemáte žádnou barvu na vlasy. Snadno na překrytí šedin postačí prostředky, které najdete doma v kuchyni. Poradíme vám, jak je použít, abyste se zbavili šedivých vlasů a navíc je ještě posílili. I když je na trhu mnoho barev na vlasy, zkuste nejdřív domácí prostředky, které jako první pomoc poslouží nejlépe.

Většina barev bude mít jen krátkodobý efekt

Vlasy si můžete obarvit několika způsoby. Prvním z nich je použití henny. Henna je přírodní barvivo, které dnes koupíte v každém dobrém obchodě, kde mají zdravé produkty nebo přírodní kosmetiku. Může se používat jako alternativní barva na vlasy, protože kryje šediny a některé druhy mohou vlasy také obarvit na jiný odstín. Jen si dejte pozor, protože barvení hennou zabere mnohem více času než barvení klasickou barvou. Abyste viděli výsledek barvení, bude nutné si hennu nechat na vlasech klidně až 6 hodin.

Doporučený článek:  Zbavte se nechtěného knírku bez bolesti. Chloupky není nutné pracně vytrhávat

Vlasy si můžete obarvit také pomocí nápojů, konkrétně kávou nebo čajem. Zní to možná zvláštně, ale právě tyto nápoje pomohou zbavit se šedivých vlasů a také skvěle kryjí a dodají vlasům zvláštní vůni. Jestli chcete mít tmavší odstín, čaj a káva jsou ideálním způsobem, jak si vlasy nabarvit. Stačí jen vyrobit infuzi, ve které si namočíte vlasy. Je to jednoduchý postup a vlasy budou vypadat skvěle.

Zdroj obrázku: Freepik

Použít můžete i klasické potraviny

Mezi oblíbené a přírodní metody barvení vlasů patří také využití citronu nebo medu. K nim stačí přidat trochu česneku a lněný olej a máte směs, která dokáže s vlasy a hlavně šedinami zázraky. Směs můžete skladovat v lednici. Nedáváte si ji ale přímo na vlasy, tuto směs musíte každé ráno vypít. Uvidíte, že za několik dní budou vlasy vypadat jinak, budou lesklé a pevné.

Doporučený článek:  Suchá chodidla dokážou potrápit. Napatlejte na ně tuhle kaši, budou znovu dokonale hladká

Vlasy mají pokaždé svůj důvod, proč šediví. Může za to stres, nemoci a v neposlední řadě také geny. Proto je vhodné jíst potraviny, které jsou zdravé a vlasy podpoří v růstu. Nebudou se pak tolik barvit do šedé barvy, která je znakem stárnutí.

Zdroj: https://makeupandbeauty.com/ways-cover-gray-hair-without-dye/