Domov, Rady a tipy

Na tvrdohlavý vodní kámen se musí chytře. Spojte sílu toho nejlepšího do jediného přípravku

Nejvíce používanou místností v domácnosti je určitě koupelna. Z tohoto důvodu vyžaduje úsilí, aby byla bezvadně čistá. Pokud čištění koupelny zanedbáme, mrknutím oka pokryje dlaždice a kohoutky vodní kámen, který se těžko odstraňuje a může zničit celou koupelnu. Samozřejmě že tento nevzhledný sediment lze zlikvidovat a někdy není třeba ani mnoho práce.

Lesklé dlaždice

Dlaždice, zejména ty kolem sprchy, ale také v blízkosti kohoutků, jsou vystaveny neustálému kontaktu s vlhkostí. Pokud bojujeme s tvrdou vodou, rychleji se v koupelně objeví vrstva vodního kamene. Drhnutí je v tomto případě nevyhnutelné, ale vždy se to dá zjednodušit. Citronová šťáva si s vodním kamenem poradí perfektně. Dlaždice na stěnách i podlaze stačí postříkat touto šťávou.

Doporučený článek:  Domácí kávový peeling pleť pročistí a rozjasní

Pokud je na některých místech situace kritická, můžete zkusit nakrájet citron a plátky pokládat na silnou vrstvu vodního kamene. Následně je třeba počkat 15 minut a poté místo důkladně vyčistit houbou. Pokud nemáte po ruce toto ovoce, není problém, stačí rozpustit kyselinu citronovou ve vodě, nalít směs do láhve s rozprašovačem a postříkat napadená místa.

Zdroj obrázku: Freepik

Existuje řešení na špinavé baterie

Pokud je povrch kohoutku pokrytý skvrnami a je matný, také lze snadno vyčistit citronem. Jestliže to design kování umožňuje, můžete plátky citronu přiložit na baterii a nechat působit několik minut. Poté stačí kohoutek otřít navlhčeným hadříkem a vychutnat si lesklé kování.

Doporučený článek:  Ani v posteli nejsme sami. Pravidelná výměna povlečení může předejít velkým nepříjemnostem

Pokud se však pravidelně staráme o pořádek v koupelně, a přesto je v ní kámen, stojí za to usnadnit si čištění a vytvořit si domácí prostředek. Budeme potřebovat ocet, citronovou kůru, vodu, citrusový esenciální olej a láhev s rozprašovačem. Do láhve nalijte sklenici vody a stejné množství octa. Přidejte do směsi citrusové slupky, které zvýší účinek domácího ekologického prostředku. Před použitím důkladně láhev protřepejte.

Zdroj: https://puracy.com/blogs/cleaning-tips/how-to-remove-hard-water-stains-quickly-easily