Zajímavosti, Životní styl

Opakovaně použitelný toaletní papír ušetří přírodu i peníze. Vyrobit si ho může každý

Toaletní papír už nemusí být pouze jednorázový. Už dnes lidé přemýšlejí nad tím, jak ušetřit přírodu, peníze i sami sebe, a chtějí vymyslet toaletní papír, který se může používat opakovaně. Je to ale z hlediska hygieny vůbec možné? Základní surovina, jakou toaletní papír zajisté je, bude potřeba neustále. Znovupoužitelný papír je téma, které se poslední dobou stále častěji otevírá.

Proč se lidé zajímají o opakovaně použitelné výrobky?

Lidé po celé planetě se snaží přijít na způsoby, jak jí co nejméně škodit. Jedním ze způsobů je právě vymyslet prostředky, a to nejen pro osobní hygienu, které budou opakovaně k použití. Ušetřila by se tím hromada odpadu a planeta by nám za několik desítek let poděkovala. Bohužel ale musí přijít někdo, kdo vymyslí toaletní papír takový, že nebude nehygienické ho třeba vyprat.

Mnoho žen už dnes používá menstruační kalíšky nebo vložky či tampony z bio materiálů, které se dají snadno odbourat. V hygieně už dnes najdete spoustu takových prostředků, které můžete použít s klidným svědomím. Bude ale mít podobný úspěch také toaletní papír, se kterým si utíráme stolici? Jak může takový toaletní papír vypadat?

Zdroj obrázku: Freepik

Toaletní papír si můžete vyrobit sami doma

Jestliže preferujete zdravý životní styl a chcete co nejvíce ušetřit nejen peníze, ale také přírodu, můžete si toaletní papír udělat sami doma. Stačí k tomu staré tričko nebo jiný kousek oblečení, který už nebudete potřebovat. Jestliže nechcete již používat jednorázový toaletní papír, nic nebrání tomu, vyzkoušet něco nového, co může skutečně fungovat.

Je ale potřeba mít na mysli, že takový papír bude nutné používat pouze při malé potřebě. Při stolici bude nutné použít takový materiál, který bude možné spláchnout. Možná tak budete mít k dispozici dva druhy toaletního papíru. Pro některé to bude „nechutný“ způsob hygieny, jiní si ho budou pochvalovat. Vždy se v tomto ohledu najdou dva tábory.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/reusable-toilet-paper