Životní styl

Správný jídelníček dokáže zlepšit náladu

Pokud se chcete cítit šťastní a v pohodě, musíte do svého jídelníčku zařadit potraviny, které pomohou stimulovat produkci dopaminu a endorfinů, které jsou důležité pro dobrou náladu. Mezi takové potraviny patří například tučné ryby nebo za studena lisované oleje. Zobat můžete například mandle.

Pravidelně si dávejte vejce, játra nebo slunečnicová semínka

Mnoho lidí neví, co má vlastně jíst. Rohlíky, uzeniny, smažená jídla jsou častými pokrmy lidí, kteří mají stres z práce nebo mnoho povinností v domácnosti. Nemají čas se ani nasnídat, takže jejich životní styl nepatří mezi nejzdravější. Zařaďte do svého jídelníčku postupně mléčné výrobky, zdravé tuky nebo olivy. Hovězí, kuřecí nebo krůtí maso je plné bílkovin, které lidské tělo potřebuje ve velkém množství.

Zdroj obrázku: Pixabay

Vitaminy a minerály najdete v zelené zelenině, jako je brokolice, hlávkový salát nebo špenát. Vhodné jsou také meruňky, papriky nebo mrkev. Můžete se inspirovat našimi recepty. Ke snídani se hodí ovesné vločky s banánem, mandlovými lupínky a sladkou skořicí. K tomu si připravte černou kávu a vodu. Dalším tipem je celozrnný chléb, dvě vejce naměkko, rajče a čaj s medem.

Dopolední svačina může být ovocná, odpoledne si dejte raději zeleninu

Ke svačině si můžete dát kyselé jablko nebo jablečné želé, které si oslaďte přírodním sladidlem. K obědu si připravte dýňový krém s muškátovým oříškem, který báječně zahřeje a navíc je zdravý. Dále hovězí maso v křenové omáčce s vařenými brambory. Kuřecí maso si můžete dát nejen k obědu, ale také k večeři, protože je lehké, a když si ho připravíte zdravě, nedostanete do těla žádný tuk.

Zdroj obrázku: Pixabay

Dopřát si můžete jednou za čas také palačinky s pečenou jablečnou nebo malinovou pěnou. Ke každé porci si dejte hromadu zeleniny, která doplní vlákninu. Večeře musí být lehká, aby se vám dobře usínalo. Pečený losos s křenem a okurkovým salátem je dobrou volbou.

Zdroj: https://www.eatthis.com/foods-that-make-you-happy/