Stravování, Životní styl

Jídlo ve špatnou hodinu zkracuje život. Večerní přejídání celodenní hladovku nezachrání

Nemáte na jídlo po celý den čas a doháníte to večer a ještě navíc nevhodnými potravinami? Hned to sice nebude znát, ale můžete si tím zadělat na zdravotní problémy, které se mohou táhnout hodně dlouho. Nahrazovat celodenní jídlo jedním večerním je chyba, za kterou můžete zaplatit zdravím. Na jídlo byste neměli zapomínat, vždy si na něj udělejte čas a vychutnávejte si ho.

Nedostatek jídla se projeví na vašem zdraví

Den by měl začínat kvalitní snídaní. Doba, ve kterou jíte, totiž může ovlivnit délku vašeho života. Přístup k jídlu máme neomezený a to je možná chyba. Vědci během experimentu dokázali, že pokud měly myši pravidelnou stravu, žily déle. Jestliže si tedy dáváte jídlo pouze večer nebo jednou denně, pro své zdraví toho děláte minimum. Projeví se to nejen na vašem vzhledu.

Doporučený článek:  Mletá, nebo instantní: každá káva má své výhody i jiné účinky na zdraví

Chybět vám budou vitaminy a další prvky, které jsou důležité. Pružnost pokožky se bude vytrácet, začnou vám padat vlasy a možná budete mít také slabé kosti a klouby. Proto si raději jídlo vychutnejte, udělejte si čas na přestávku a nedbejte na nikoho. Jídlo tvoří podstatnou část našich životů. Rozhodně byste pak neměli jíst v noci, kdy má tělo odpočívat. Jiné je to ale v případě, že v noci pracujete.

Zdroj obrázku: Freepik

Chcete dlouho žít? Sledujte kvalitu potravin

Jestliže si chcete užívat život do vysokého věku, rozhodně nestačí jen pravidelně jíst. Sledujte také, jaké potraviny jíte. Jestliže si za celý den nesednete k jídlu a večer do sebe tlačíte spoustu sladkých nebo jiných zpracovaných potravin, nemůžete se divit, že tloustnete, jste unavení a možná si tím i zkracujete život. Kvalitními potravinami, vodou, čaji a pohybovou aktivitou si ho naopak můžete prodloužit.

Doporučený článek:  Dostatek pohybu a správně vyvážený jídelníček jsou klíčem k dlouhověkosti

Po probuzení byste se měli nasnídat. Pravdou ale je, že mnoho lidí do sebe ráno nic nedostane. Ničemu to nevadí, ale je potřeba myslet na to, že do hodiny od probuzení je vhodné sníst alespoň něco malého. Večer byste pak jídlo měli omezit na hodinu předtím, než jdete spát. Dejte si k posteli pouze sklenici s vodou v případě žízně, ale dejte pozor, abyste zbytečně nezatěžovali ledviny, které pracují i v noci.

Zdroj: https://www.narayanahealth.org/blog/importance-of-balanced-diet-for-a-healthy-lifestyle/