Domov

Přírodní produkty nahradí komerční čisticí prostředky

V dnešní době můžete jít kdykoli do obchodu a koupit si chemické prostředky na úklid domácnosti. Mnoho lidí se dnes snaží v domácnosti používat minimum chemie a vrací se k metodám, které používaly naše babičky. V minulosti totiž přístup k čisticím prostředkům nebyl vůbec jednoduchý. Podívejme se na nejlepší metody, které můžete používat ve své domácnosti i dnes!

Mytí hrnců a stříbrných příborů

Základní činností v domácnosti je mytí nádobí. Hodně špinavé hrnce můžete umýt pískem nebo jedlou sodou. Nepotřebujete žádnou chemii. Obě látky dodají hrncům nádherný lesk. Po ošetření pískem nebo sodou hrnce a pánve umyjte klasickým způsobem. Na stříbrné příbory vám postačí popel z uhlí. Naneste ho bavlněným hadříkem a vyleštěte, příbory budou jako nové.

Doporučený článek:  Prádlo bude suché rychleji díky sušičce nebo mrazáku
Zdroj obrázku: Freepik

Glycerin pro nádherně měkké ručníky

Ručníky postupným praním ztrácí svou měkkost. Když přidáte do zásobníku na prací prostředek tři polévkové lžíce glycerinu a nastavíte pračku na krátký program, budete mít ručníky znovu nádherně měkké a čisté. Jestli chcete prát prádlo ručně v lavoru, přidejte do vody tři polévkové lžíce glycerinu a vyperte ručníky nebo jinou látku, jak jste zvyklí.

Šedé mýdlo a údržba dřevěné podlahy

Šedé mýdlo bývalo nedílnou součástí každé domácnosti. Jedná se o směs glycerinu, chloridu sodného, kyseliny citronové a kyseliny karboxylové. Použít ho můžete nejen pro každodenní hygienu, ale také na odstranění odolných skvrn. Šedé mýdlo můžete využít na oblečení, ale také na znečištěné povrchy v domácnosti.

Doporučený článek:  Kvalitní vejce poznáme v obchodě podle několika údajů

Dřevěné podlahy byly dříve velmi populární a mnoho lidí je má doma i dnes. Existuje mnoho prostředků na jejich údržbu. Ve skutečnosti vám ale bude stačit rostlinný olej. Před nanesením oleje umyjte podlahu. Na voskované podlahy budete potřebovat speciální mýdlo. Na lakované zase brusný papír, kterým dřevo obrousíte před použitím oleje. Až bude podlaha dokonale čistá, můžete použít olej. Podlaha bude lesklá, konzervovaná a bez škrábanců.

Zdroj: https://www.webmd.com/a-to-z-guides/ss/slideshow-guide-to-natural-cleaning