Stravování, Zdraví

Sladkého ovoce jsou plné pulty obchodů i tržiště. Ani diabetici nemusí přijít zkrátka

Lidé s cukrovkou si musí zvyknout, že si mnoho věcí nemohou dopřát. Cukrovka je velmi závažná nemoc, se kterou lidé žijí po mnoho let a nelze ji vyléčit. Konec léta je obvykle plný čerstvého ovoce a zeleniny. Co si mohou jedinci s cukrovkou s radostí vychutnat a čemu by se měli naopak vyhýbat?

Spolehněte se na skutečné jídlo!

Cukrovka zásadně zasahuje do fungování metabolických procesů. Stejně jako u jiné nemoci je velmi důležité, abyste své tělo zásobovali kvalitními živinami. To znamená, že byste měli vždy vybírat výživné produkty a vyhýbat se kalorickým potravinám s nízkým obsahem cenných složek. Zlatým pravidlem pro zdravé stravování je konzumace sezónních produktů. Léto je pro tyto účely nejlepší, protože můžete vybírat z nespočtu druhů ovoce a zeleniny.

Doporučený článek:  Někdy ani nejlepší dieta nestačí. Tloustnutí mohou způsobit hormony, do rovnováhy je navrátí správné potraviny
Zdroj obrázku: Freepik

Letní pochoutky, které si mohou vychutnat diabetici

Podívejme se na ovoce, kterého byste měli jíst během léta dostatek. Jedná se hlavně o jahody, rybíz, višně, ostružiny, angrešt, borůvky a maliny. Samozřejmě ale všeho s mírou. U jahod si dávejte pozor, protože obsahují více fruktózy. Ostatní druhy ovoce mají nižší hodnotu fruktózy, ale stále vysokou nutriční hodnotu a velké množství vlákniny. To vše podpoří vaše zdraví a budete si moci vychutnat své oblíbené sezónní ovoce.

Potraviny, kterým se musíte vyhnout

Mezi ovoce, kterému byste se měli vyhýbat kvůli vyššímu obsahu fruktózy, patří švestky, hroznové víno, třešně a černý rybíz. Černý rybíz obsahuje více fruktózy než červený a bílý, a proto byste ho měli omezit. Navíc jinak působí na střevní peristaltiku, což nemusí vašemu zažívacímu ústrojí vyhovovat. Obecně se vždy soustřeďte na ovoce, které obsahuje menší množství fruktózy. Získáte vitamíny a minerály, ale bez zbytečně velkého množství cukru.

Zdroj: https://www.beatoapp.com/blog/10-diabetes-friendly-fruits-to-keep-your-blood-sugar-in-control/