Krása, Zdraví

Suché a popraskané paty trápí mnoho žen. Někdy znamenají ale víc než estetický problém

Máte suché nebo popraskané paty? A víte, že to možná znamená zdravotní problém? Nemusí se jednat pouze o estetiku, popraskanými patami se vám tělo snaží říct, že něco není v pořádku. V některých případech stačí, když své nohy svěříte kosmetičce nebo pedikérce, ale jindy budete muset zajít k lékaři. Pokud i přes veškerou péči máte chodidla suchá, dejte si pozor.

Popraskané paty mohou hodně bolet

Suché nebo popraskané paty mohou být bolestivým problémem, ale značit mohou také některé nemoci. V letních měsících se s tímto problémem setkáme asi nejčastěji, protože jsou velká tepla a navíc chodíme pouze v sandálech nebo žabkách. I proto je nutné dbát na to, abychom nohy měli zdravé. Jak pečovat o pokožku chodidel, která se hodně vysušuje?

Doporučený článek:  Zastavte čas pomocí bylinek, díky kterým bude pleť svěží a bez vrásek

Jestliže o své nohy pečujete, budete vědět, co potřebují. Suché nohy potřebují hlavně hydrataci, kterou jim můžete dodat nejen krémy, ale také domácími prostředky, které jsou pro kůži šetrnější, zvlášť jestli ji máte popraskanou. Tím, že vám paty praskají, dává tělo najevo, že mu něco chybí. Chybět mohou nejen vitaminy A nebo E, ale je potřeba dbát také na správné ponožky a nenosit těsné boty nebo vysoké podpatky.

Zdroj obrázku: Freepik

Co mohou značit popraskané paty?

Popraskané paty nejsou příjemné na pohled, ale ani na dotek. Navíc mohou znamenat další zdravotní komplikace. Onemocnění diabetes mellitus patří mezi nejčastější. Pokud budete mít trvale zvýšenou hladinu cukru, budete mít špatně prokrvené nohy, a tím pádem se častěji bude tvořit suchá kůže. Kromě toho to může znamenat ekzém nebo revmatismus.

Doporučený článek:  Chia semínka podporují metabolismus, dodají sílu a energii

Ve výjimečných případech se pak může jednat o známky lymfomu. Je to zhoubný nádor buněk lymfatického systému a může napadnout nejen uzliny, ale také krev. Objeví se slabost, noční pocení nebo suchost a praskání kůže. Pokud tento problém trvá delší dobu, neměli byste ho ignorovat.

Zdroj: https://www.news-medical.net/health/Cracked-Heels.aspx