Krása

Poškozené vlasy potřebují hýčkat: olejová regenerační maska jim vrátí sílu a krásu

Jaro se pomalu blíží. Po dlouhé a náročné zimě si zasloužíme nejen my, ale také naše vlasy péči a výživu. Jaro je pro péči o vlasy ideálním obdobím, jelikož nejsme vystaveni extrémně nízkým teplotám ani velkému slunečnímu záření. Co je v tomto období pro naše vlasy nejdůležitější a jak o ně pečovat?

Jak pečovat o vlasy na jaře?

V první řadě je zapotřebí posoudit celkový stav vlasů. Pokud jsou hodně zničené a suché, je to známka toho, že potřebují velkou dávku hydratace. Konečky bývají často po zimě roztřepené, suché a lámavé. V tom případě je namístě začít s jejich hloubkovou regenerací.

Doporučený článek:  Proti lupům pomůžou přírodní oleje a správné mytí vlasů. Roli hraje také stres

Hydratační domácí maska na vlasy

  • 20 g kokosového oleje,
  • 5 ml arganového oleje,
  • 5 ml jojobového oleje,
  • pár kapek ricinového oleje,
  • 20 ml kokosového mléka.

Vložte všechny uvedené přísady do misky a důkladně promíchejte, aby se ingredience dokonale propojily. Poté tuto domácí masku naneste na suché poškozené vlasy a nechte čtvrt hodiny působit. Po uplynutí této doby vlasy umyjte jemným šamponem. Hlavu si osušte ručníkem. Vlasy budou lesklejší, hebčí a zdravější. Tuto masku můžete na vlasy aplikovat jednou až dvakrát týdně.

Doporučený článek:  Mladší a zářivější pokožku můžete mít i vy díky tajné ingredienci. Kysané zelí není pouze k jídlu
Zdroj obrázku: Freepik

Péče o pokožku hlavy

Nesmíme opomenout ani namáhanou pokožku hlavy. I tato část těla vyžaduje systematické čištění. Po zimě, kdy si prakticky každý den dáváme čepici na hlavu, je pokožka hlavy velmi znečištěná. Proto je na jaře vhodné ji vyčistit pomocí peelingu.

Domácí peeling na pokožku hlavy

Domácí peeling si vytvoříme velmi snadno. A to tak, že smícháme třtinový cukr v poměru 1 : 2 se svým oblíbeným šamponem. Při mytí vlasů pak pokožku pořádně tímto přípravkem promasírujeme. Nejen že odstraníme nežádoucí odumřelou kůži z pokožky hlavy, ale také stimulujeme vlasové cibulky k růstu. Tento peeling můžeme provádět klidně i každý týden.

Zdroj: https://www.byrdie.com/hair-mask-recipes-for-damaged-hair-346747