Krása, Zdraví

Na akné jsou drahé krémy krátké. Pokožku uzdraví mnohem přirozenější řešení

Problémy s akné mívají většinou lidé, kteří přecházejí do dospělosti. Výjimkou nejsou ale ani dospělí, které může akné potrápit tak, že se ho zkoušejí zbavit různými způsoby. Je ale potřeba si uvědomit, že problémy se mohou vyřešit také přírodními způsoby. Nemusíte tak utrácet peníze za drahé krémy nebo prostředky k vyčištění pleti. Poradíme, jak o svou pleť pečovat, aby se akné už neukázalo.

Pleť si pravidelně čistěte

To nejzákladnější, co můžete pro svou pleť udělat, je pravidelné čištění. Nejedná se přitom jen o odlíčení nebo jinou práci s krémy nebo čisticími prostředky. Musíte používat prostředky, které jsou nejlépe bez chemických přísad. Některé přípravky mohou pleť vysušovat nebo jí nedodají tolik potřebné živiny, které potřebuje k oživení. Nejlepší bude si obličej umývat vodou a poté nanést na ruce množství gelu a vmasírovat ho do pokožky.

Jemné gely, mýdla nebo speciální pasty budou vhodné nejen pro citlivou pokožku, ale používat je mohou všichni, kdo si nechtějí narušit pH pokožky a chtějí jí dopřát to nejlepší. Pokožku byste měli hydratovat po každém umytí. Tvrdá voda může pokožku vysušovat, a proto používejte krémy, které jsou hodně mastné a rychle se do pokožky vsáknou.

Zdroj obrázku: Freepik

Nejen citlivou pleť chraňte před sluncem

Pleť, která je citlivější, se musí chránit o to více. Proto dbejte na rady a nechoďte na přímé slunce častěji, než je to nutné. Pokud se tak stane, nezapomeňte se namazat kvalitními opalovacími krémy. Vysušená pokožka nebude příjemná ani na omak. Objevit se mohou pupínky nebo jiné nečistoty.

Vliv na akné má také strava. Dopřávat byste si měli jen potraviny, které jsou zdravé a vaší pleti neuškodí. Odborníci mají zkušenosti, že zejména mladí lidé trpí akné, protože konzumují velké množství sladkostí nebo jiných potraviny, které mohou způsobit špatný stav pokožky. Proto si dávejte ryby, luštěniny, játra a vejce.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/13-acne-remedies