Vztahy

Varovné signály prozradí, že se jedná o toxický vztah. Řešením je, co nejrychleji odejít

Jak poznáte, že jste ve vztahu, který vám nepřinese nic dobrého? Bezmoc, stres, ztráta sebevědomí nebo špatné zacházení. To všechno by vás mělo varovat, abyste ze vztahu rychle odešli, dokud se to ještě dá. Každý začátek vztahu je plný vášně, zamilovanosti a pocitů, které nejdou vysvětlit. Časem se ale může proměnit v utrpení.

Zdravý vztah poznáte, nebudete se bát projevit své city ani názor

Zdravý vztah je založen na lásce, úctě a také kompromisech. V toxickém vztahu ale nic takového nepoznáte, je to jen strach, nejistota a manipulace. Jestli je mezi dvěma lidmi všechno v pořádku, vztah může postupovat tak, jak má. Někdy se ale problémy mohou prolínat s pocity štěstí a nemusíte poznat, kdy už je něco špatně.

Doporučený článek:  Vědci stanovili nejlepší věk pro manželství. Takový vztah může být skutečně šťastný

Co vlastně cítíte ke svému partnerovi? Jestli se bojíte, že ho ztratíte, můžete se ve vztahu zaseknout a už se dál neposunete. Toxický vztah poznáte také podle toho, že vás partner neustále kontroluje. Chce mít přehled o tom, s kým se scházíte, jak se oblékáte, nebo se dokonce může dostat na vaše sociální sítě. Způsobuje to chorobná žárlivost, která se může dostat až do velkého extrému a je potřeba vyhledat lékaře.

Zdroj obrázku: Freepik

Nenechte se rozhodit tím, co na vás chce partner změnit

Jestli jste trochu přibrali nebo zhubli, partner by to neměl komentovat, a už vůbec ne chtít, abyste se vrátila na původní váhu. Je to další příznak toho, že vlastně o vztah nestojí, ale chce mít někoho ve své moci. Je dobré popřemýšlet nad tím, co vám vztah vlastně dává a jestli je dobré v něm pokračovat. Vypsat si můžete klady i zápory na papír, to by mohlo pomoci rozhodnout se.

Doporučený článek:  Láska je ve hvězdách: tato znamení zvěrokruhu spolu nikdy nevytvoří šťastný vztah

Hádky jsou téma na samostatný článek. Jestli se ale partner zmíní, že byste ho neměla opouštět, protože lepšího jinde nenajdete, měla by zablikat varovná kontrolka. Jak ale takový vztah ukončit? Mnoho žen má z toho strach, protože se bojí, co by partner udělal. Většinou to nejde bez podpory někoho zvenku, například odborníka, který poskytne objektivní pohled na celou věc. Rozhodně by se ženy neměly bát vyhledat pomoc a toxického partnera se zbavit.

Zdroj: https://embracingyoutherapy.com/i-cant-end-relationships-how-to-walk-away-from-toxic-relationships/