Rady a tipy

Péče o nehty začíná především uvnitř. Za jejich špatný stav často může důležitý prvek

Některým lidem se nehty mohou hojit delší dobu. Jestli je máte roztřepené, lámavé a slabé a žádná léčba zatím nefungovala, můžete vyzkoušet domácí metody, díky kterým nehty posílíte a přestanou se lámat. Je ale nutné vydržet několik týdnů, než léčba opravdu zabere.

Možná vám chybí v těle důležitý prvek

Nehty mohou být silné a zdravé, pokud tělu dodáváte veškeré živiny a prvky, které potřebuje. Pokud máte neustále nemocné nehty, možná byste měli zauvažovat, jak se stravujete. Je možné, že vám chybí síra. Zvlášť pokud jste chodila na umělé nehty, nyní jste je sundala a necháváte nehty oddechnout. Nehty se budou z této situace vzpamatovávat klidně několik měsíců.

Doporučený článek:  Z piva lze připravit hnojivo vhodné především pro trávníky

Jestli trpíte nedostatkem vitaminu A, nehty vám to dají najevo. Ve vašem jídelníčku by se pravidelně měl objevovat špenát nebo dýně. Nic nezkazíte ani mléčnými výrobky nebo rybami. Musíte ale počkat několik týdnů, než na nehtech uvidíte rozdíl. Můžete používat také růžový olej, který je vítaným pomocníkem právě na nehty. Noste ho pořád u sebe a namažte si nehty, kdykoliv budete potřebovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Pokud vám chybí síra, je nutné do stravy zařadit vejce a ryby

Nedostatek síry může mít za následek lámavé a nevzhledné nehty. Síra má totiž na nehty blahodárné účinky. Do stravy tak zahrňte maso, vejce, mléko nebo ryby. Nezapomeňte také na léčivý česnek, ve kterém je spousta síry. Ze zeleniny si dopřávejte hlavně zelí, květák nebo brokolici.

Doporučený článek:  Zbavit se zápachu z cibule je možné několika domácími metodami

Změna jídelníčku bude mít na tělo pozitivní vliv a uvidíte, že se změní také struktura nehtů. Můžete jim ale pomoci také kosmetickou vazelínou nebo jim dopřávat pravidelné kúry, díky kterým rychleji zesílí. Pokud uvažujete o umělých nehtech, vždy si to dobře rozmyslete, protože sice budete mít nehty pěkné, ale pokud je sundáte, ty vaše budou několik měsíců trpět. V dnešní době kosmetické salony nabízejí i jiné varianty, jak mít nehty krásné a zdravé.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/adult-health/in-depth/nails/art-20044954