Zdraví

Při šťávové dietě uvidíte výsledky ihned. Zhubnout jde za pár dní až tři kilogramy

Dieta na základě ovocných a zeleninových šťáv může být způsobem, jak tělo očistit od toxinů. Spočívá v nahrazení potravy šťávami. Tekutá konzistence urychluje proces trávení a zároveň napomáhá vstřebávání živin do těla. Vyzkoušejte ji, pokud chcete změnit životní styl a shodit pár kil.

Příprava

Je vhodné se na tuto dietu připravit. Příprava na detox je velmi důležitá, tělo dietu pak přijme mnohem lépe a výsledky budou znatelnější. Nejméně tři dny před začátkem diety se vyhýbejte rychlému občerstvení, tučným jídlům, výrobkům z mouky a cukru. Vynechte také kávu, čaj, alkohol a nikotin. Jezte pravidelně, nejlépe každé 3–4 hodiny. Strava by měla být lehká. Je vhodné každé ráno vypít sklenici vody s citrónem. Zařazujte pravidelně pohybovou aktivitu, jako je chůze, běh či jízda na kole. Dietu by neměly zkoušet těhotné a kojící ženy, děti do 16 let a senioři.

Doporučený článek:  Někteří hosté mohou s sebou přinést nepříjemné překvapení. Tohle návštěvě nikdy nedovolte

Jak dieta probíhá?

Doba trvání by neměla přesáhnout osm dní, jelikož by mohlo dojít k deficitu živin. Denně se pije zhruba 5–6 šťáv z ovoce a zeleniny s přídavkem bylinek.

Zdroj obrázku: Freepik

Účinky

Hlavním účinkem této diety je očištění těla od toxinů. Z toho vyplývá snížení únavy a regulace trávicího systému. Kromě toho pokud dieta bude trvat například 5 dní, můžete dosáhnout váhového úbytku 2–3 kg. Dále pomáhá zredukovat problémy se spánkem, má pozitivní vliv na pokožku, posiluje imunitní systém a čistí játra a ledviny.

Doporučený článek:  Nedostatek vitamínu D se projeví na kůži, zhorší se nálada a imunita

Jak se stravovat po dokončení diety

Po dokončení diety je velmi důležité pokračovat ve zdravém a pravidelném stravování. Zvlášť v případě, že je cílem snížení hmotnosti. Detoxikace je potřeba, každý den jsme vystaveni znečištěnému ovzduší, škodlivým látkám v jídle a stresu. Tyto aspekty způsobují hromadění toxinů v těle. Hlavním cílem této diety je se jich zbavit a obnovit v těle harmonii. Zbavíte se otoků a přebytečné vody. Tato dieta pomůže nejen při hubnutí, ale především vám pomůže vyhnout se mnoha nemocem.

Zdroj: https://www.bbcgoodfood.com/howto/guide/what-juice-diet