Životní styl

Špatné návyky zbytečně ničí spánek i krásu. Těchto zlozvyků se ihned vzdejte

Oteklý obličej po ránu není dobrou vizitkou. Kruhy pod očima nebo další problémy jsou prokletím mnoha žen. Otoky můžeme odstranit, mnohem hůře si ale poradíme se zlozvyky, kterých se mnohdy nemusíme zbavit. Mezi takové neduhy patří například používání elektroniky před spaním nebo další zvyky, které narušují spánek.

Proč se nám dělají otoky na obličeji?

Oteklý obličej může být způsobený hned několika faktory. Jedním z nich je zadržování tekutin v těle. Nesprávná hydratace a nedostatečný příjem vitaminů a minerálů může velmi ovlivnit naše celkové zdraví. Je dobré si pamatovat, že pokud nebudete mít dostatek tekutin v těle, objeví se nejen otoky, ale také kruhy pod očima nebo další nepříjemné komplikace spojené se spánkem.

Doporučený článek:  Když tělo křičí Dost! Tyto znaky prozradí přepracování, dejte si pauzu hned teď

Vodu přijímejte po celý den po malých částech, nikdy nepijte například litr vody najednou, protože tělu byste tím naopak mohli ublížit. Otoky na obličeji jsou také důsledkem toho, že tělo vodu zadržuje nebo jíte nevyváženě. Alkohol je také spojený s problémy s otoky na obličeji. Proto byste se ho měli co nejvíce vyvarovat. I sklenka vína může znamenat, že ráno skončí s kruhy pod očima nebo otoky na obličeji.

Zdroj obrázku: Freepik

Co je lepší před spaním nedělat?

A co jsou ty zlozvyky, které má většina lidí? Jestli se chcete dobře vyspat, měli byste vypnout nejen svůj mobilní telefon, ale také televizi. Všechny tyto spotřebiče ovlivňují kvalitu našeho spánku. Ten ovlivňuje také pití kávy, proto byste si ji už neměli dopřávat po 17. hodině. Kofeinové nápoje také nejsou vhodné, stejně jako slané nebo sladké potraviny.

Doporučený článek:  Objevte kouzlo dřívějšího vstávání. Zbavíte se ranního stresu a celý den budete nabití energií

Chytré telefony jsou již dnes každodenní součástí našich životů. Před spaním bychom je ale měli vypínat, protože ovlivňují kvalitu spánku. Nejezte těžká jídla, která jsou smažená. Můžete trpět plynatostí a zažívacími problémy, a tím pádem se vám bude těžko usínat a celou noc můžete trpět.

Zdroj: https://www.businessinsider.com/what-not-to-do-before-you-go-to-sleep-2016-3