Stravování

Dieta, která zasytí: hubnutí pomocí vývarů je populární, výsledky se dostaví během pár dnů

Tato dieta láme rekordy nejen v Hollywoodu, kde ji zkusily mnohé celebrity. Svou popularitu získává také u nás. O čem je řeč? O vývarové dietě, která by vám měla zaručit rychlé zhubnutí nadbytečných kilogramů. O čem taková dieta je a jak je možné, že funguje? Stejně jako při jiných dietách i při této je nutné dodržovat pravidla, aby byla opravdu účinná.

Co je to vlastně vývarová dieta?

Je to velmi jednoduché. Při této dietě nejíte skoro nic jiného než samotný vývar. Není to pouze o tom, že budete vařit pořád dokola jednu a tu samou polévku. Jedná se o drůbeží, ale také jehněčí nebo hovězí vývar, prostě podle toho, co má kdo rád. Vývary se většinou vaří několik hodin, nechávají se pouze táhnout, nejedná se o vaření jako takové. Díky tomu je maso velmi křehké a poté už záleží jen na vás, co do polévky přidáte.

Doporučený článek:  Čokoládový nápoj zlepší náladu a dodá energii

U nás jsou známé především játrové knedlíčky, které se většinou pojí se spoustou zeleniny. Přidávají se také nudle nebo kapání, zase záleží na tom, kdo má co rád a také jaké zvyklosti jsou právě v jeho rodině. Zeleninové vývary jsou také vynikající, ale pro masožravce bude lepší hovězí vývar, který je silný, a pomůže dokonce dostat z kocoviny. Jak ale funguje dieta založená na vývarech?

Zdroj obrázku: Freepik

Stačí několik týdnů a stane se z vás jiný člověk

Dieta je založená na konzumaci jídel, která jsou bohatá nejen na maso, ale také ryby nebo vejce. Zelenina je také její součástí, ta by neměla chybět v jídelníčku nikoho z nás. Nízký obsah sacharidů zajistí, že se budete cítit dobře, ale pozor, můžete pocítit sacharidový deficit, kdy se budete cítit velmi unavení a dostaví se také bolesti hlavy nebo svalů.

Doporučený článek:  Brambory jsou pro diabetiky zapovězené. V jedné formě si je přesto mohou dopřát i oni

Vývary z kostí patří mezi oblíbené, protože tučné maso dodá polévce nejen živiny, ale také tím do těla dostanete kolagen. Ten působí na imunitu a posiluje veškeré buňky v těle. Vývar je lékem nejen při nemocech, ale pomůže také ledvinám, jejichž činnost rychle zlepší. Vývar si můžete také snadno zamrazit a použít ho například do omáček.

Zdroj: https://www.insider.com/guides/health/diet-nutrition/bone-broth-diet