Móda, Rady a tipy

Boj s chlupy na oblečení nemusí být marný. Tento trik potěší všechny majitele domácích mazlíčků

Máte-li doma čtyřnohého spolubydlícího, možná často zápasíte s problémem chlupů, které se usazují na oblečení. Naštěstí se můžete chlupů zbavit velmi jednoduše při praní, a to jen pomocí prostředku, který máte určitě doma v kuchyni.

Odstranění při mytí

Odstranit chlupy z textilií ručně může být velký problém. Dokonce ani váleček na šaty nedokáže nalepit všechno. Srst se obzvláště silně přichytí ke zelektrizovanému oblečení a v pračce se také drží jiných věcí a uvnitř bubnu pračky. Abyste se zbavili chlupů během praní, stačí k vyčištění použít jeden univerzální a velmi užitečný produkt a tím je ocet.

Ocet bude působit na látky jako antistatická a změkčovací tekutina a mimochodem pomůže zbavit se nepříjemných pachů a zbytků čisticích prostředků. Při přidávání k mytí v malém množství obnoví živé barvy oblečení a odstraní také bakterie. Ocet lze použít i jako odstraňovač skvrn. Oděvy přestanou elektrizovat a přitahovat vlasy, chlupy a malé nitě.

Zdroj obrázku: Freepik

Použijte ocet

Ocet stačí jednoduše přidat do přihrádky na prací gel. Nalijte do ní půl sklenice octa a následně si vyberte správný program a začněte prát prádlo jako obvykle. Nemusíte se obávat, že vůně octa zůstane na šatech po dlouhou dobu. Zápach se ztratí ve vůni mycího gelu a také se během sušení vyvětrá. Při použití octa nepřidávejte změkčovač. Po vyjmutí z pračky důkladně vytřeste věci dříve, než je pověsíte.

Ocet pomůže vypláchnout chlupy z oblečení a vytřesení zbaví i posledních zbytků. V případě velkého množství vlasů nebo těžších skvrn můžete přidat větší množství octa. Kromě oblečení je ocet prospěšný také pro pračku, protože ji nebude zatěžovat, a dokonce napomáhá jejímu čištění. Jednou z největších výhod používání octa je jistě snadná dostupnost a nízká cena.

Zdroj: https://www.thespruce.com/top-uses-for-vinegar-in-laundry-2147286