Zdraví

Plíce pomohou vyčistit eukalyptus, plicník a oregano

Každý den se do našich plic dostává mnoho škodlivých látek ze vzduchu. Jedná se o smog, prach, pyl (během sezóny), mikroorganismy a mnoho dalšího. Možná si myslíte, že s tím nemůžete nic udělat a musíte se jen potýkat s následky znečištěného vzduchu. Pravdou je, že pro zdraví svých plic můžete udělat hodně. V první řadě byste měli mít doma čističku vzduchu nebo rostliny, které přirozeně filtrují vzduch a odstraňují z něj toxiny. Co dalšího udělat?

Domácí způsoby pro čisté plíce

Mnoho lidí si vůbec neuvědomuje, kolik škodlivých látek se nachází ve vzduchu, který každý den dýchají. Ohroženi jsou všichni, ale platí to hlavně pro obyvatele měst. Ať už jdete na procházku ulicemi velkého města, utíráte prach, nebo jen odpočíváte, neustále vdechujete dráždivé látky, toxiny, prach a plísně. To může přispět k rozvoji astmatu nebo chronických onemocnění plic. Co použít na očistu plic?

Doporučený článek:  Bolest hlavy může mít různé příčiny i doprovodné příznaky

Eukalyptus

Eukalyptus je asi nejznámější rostlinou, která vás jistě hned napadne, když jste nachlazení. Eukalyptus obsahuje mnoho antioxidantů, které dokážou bojovat s volnými radikály. Díky tomu také mírní podráždění a záněty v dýchacím ústrojí. Nejlepší aplikací je inhalace eukalyptového oleje, který vám dokonale vyčistí plíce. Bude se vám volně dýchat a posílíte své zdraví.

Zdroj obrázku: Freepik

Plicník

Plicník je velmi silná bylina s antioxidačními vlastnostmi. Obsahuje mnoho tříslovin a užít si můžete jeho antibakteriální a antivirové vlastnosti. Plicník by měli vyzkoušet všichni lidé ve městech, protože je velmi účinný proti smogu. Díky této rostlině budou vaše plíce odolnější vůči znečištění v ovzduší a můžete díky nim vyléčit poškozenou plicní tkáň. Ideální je konzumovat ho ve formě odvaru.

Doporučený článek:  Zdřímnutí během dne působí negativně na kognitivní funkce

Oregano

Poslední bylinou na dnešním seznamu je velmi známé oregano. Oregano je velmi bohaté na vitamíny A, C, E a K, vlákninu, vápník, mangan, niacin, železo, hořčík, lutein a karotenoidy. Pro léčbu plic si připravte léčivý nálev. Sušené oregano zalijte horkou vodou a nechte 15 minut louhovat. Pijte třikrát denně a přidejte oreganový olej pro podpůrnou léčbu.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/6-oregano-benefits, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7865227/, https://www.healthline.com/health/9-ways-eucalyptus-oil-can-help, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4776742/