Krása

Zbavit pokožku chloupků můžeme několika domácími metodami

Všechny ženy řeší hladké nohy. Existuje mnoho technik, které můžete použít při domácí depilaci. Pro každou ženu je ideální něco jiného, ale musíte s metodami nejdříve trochu experimentovat. Podívejme se na některé z nejoblíbenějších metod depilace, které si můžete užívat v pohodlí svého domova. Depilace je odstranění chloupků bez kořínků, epilace odstranění i s kořínky. Dnes se podíváme na metody, které dokáží obojí.

Holicí strojek

Holicí strojek si koupíte jednou a vydrží vám několik let. Jde o velmi jednoduchý způsob, jak odstranit ze svého těla chloupky. Použít ho můžete na nohy, podpaží, paže i obličej (se správným nástavcem). Dávejte si pozor na to, abyste byly po koupeli a použily po holení hydratační krém.

Doporučený článek:  Žluté nehty jsou ošklivé, především ale znamenají problém, který vyžaduje rychlé řešení

Depilační krém

Krémy nejsou tak oblíbené, protože mnoho žen po nich má alergickou reakci. Obsahují chemické látky, které mohou vaši pokožku podráždit. Proto si na ně musíte dávat pozor, abyste postupovaly přesně podle doporučení na obalu. Vždy ho nejdříve vyzkoušejte jen na malém kousku kůže.

Zdroj obrázku: Freepik

Vosk

Použití vosku je efektivní způsob, jak se chloupků zbavit na delší dobu. Pořídit si můžete horké i studené vosky, které dokáží velmi rychle (a trochu bolestivě) odstranit chloupky. V každé drogerii koupíte voskové pásky, které se snadno používají na celém těle.

Doporučený článek:  Gel z aloe nahradí předraženou kosmetiku. Snadno si ho vyrobíte v pohodlí domova

Epilátor

Epilátory jsou podobné jako holicí strojky, ale tento přístroj chloupky vytrhává. Můžete ho používat na nejrůznější části těla (nohy, paže, podpaží, obličej). Mnoho z nich stojí jen pár set korun a přitom vám vydrží po mnoho let. Jsou velmi ekologické a cenově dostupné.

Další metody

K netradičním metodám patří např. speciální nitě, cukrový vosk nebo velmi speciální bláto. Všechny tyto metody dokáží strouhnout chloupky i s kořínky. To znamená, že si užijete hladkých nohou bez chloupků po docela dlouhou dobu. Vyzkoušejte tyto metody a samy uvidíte, která z nich pro vás bude nejlepší.

Zdroj: https://www.tomsofmaine.com/good-matters/natural-products/5-natural-hair-removal-remedies