Životní styl

Jasná odpověď neexistuje. Každá žena se může rozhodnout, kdy chce mít dítě

Tato otázka trápí hodně mladých lidí. V současnosti lidé často odkládají založení rodiny na později. Proto se proto žen rozhoduje, že budou mít první dítě až kolem 35 let. Jiné ženy ale mají děti již kolem 20 let. Zodpovědět tuto otázku není vůbec jednoduché. Musíte zhodnotit svůj vztah, finance, duševní připravenost a mnoho dalších věcí. Někteří lidé na to nebudou připravení nikdy.

Stabilní vztah je základ

V první řadě byste měli být s partnerem, se kterým budete po dlouhou dobu. Musíte si také sednout a promluvit si o dětech. Kolik jich chcete mít? Kde budete žít? A jste oba připravení? Tohle všechno si musíte ujasnit předtím, než se rozhodnete pro dítě. Potom se to již nedá změnit a nakonec tíhu vašeho rozhodnutí ponese vaše dítě.

Doporučený článek:  Pouhé hubnutí nestačí. Obezitu je třeba léčit komplexně a změnit špatné návyky

Finanční stabilita je také důležitý faktor

Mít dítě je velmi drahé. To je jasné asi každému z nás. Jedná se o velký finanční závazek, na který si musíte dost našetřit. Ujistěte se, že budete mít dost peněz na bydlení, jídlo i předměty pro dítě. Dostatečná finanční rezerva, stabilní bydlení i práce jsou základními faktory, které musíte mít ještě před těhotenstvím. Proto si všechno sepište a propočítejte.

Zdroj obrázku: Freepik

Jste vážně připravení?

Tohle je možná to nejdůležitější, co musíte zvážit. Ne každý je připravený na dítě v mladém věku. Někteří lidé se chtějí soustředit na kariéru nebo si jednoduše užívat svobodného života. Čas na rodinu přijde až později. Dítě je pro oba rodiče náročné po fyzické i duševní stránce. Navíc to může hodně ovlivnit i váš vztah. Proto si to musíte důkladně rozmyslet.

Doporučený článek:  Sprchování může tělu ublížit. Roli hraje teplota vody i počet minut

Věk hraje roli hlavně u žen

Všichni mluví o tom, že byste si rodinu měli pořídit brzy. Pro ženy je to z fyzického pohledu výhodnější. Tělo je mnohem přístupnější změnám a porod je také jednodušší. Každý lékař vám doporučí těhotenství ve věku pod 30 let. V dnešní době ale mají ženy i ve věku 35 až 40 let. Lékaři to nedoporučují, ale je to možné. Jestli budete připraveni s partnerem až v tomto věku, můžete založit rodinu. Ale bude to rozhodně náročnější než ve 20 nebo 25 letech.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/womens-health/childbearing-age