Móda, Rady a tipy

Impregnovat obuv nebo oblečení můžeme i domácími prostředky

Při koupi nových bot nebo oblečení (některých druhů) byste měli myslet také na jejich impregnaci. Tato ochranná vrstva vás ochrání před vlhkostí i špínou. V obchodě najdete nespočet produktů, které jsou vhodné pro tyto účely. Použít ale můžete také přirozené produkty, které máte u sebe doma. Těchto pět produktů se skvěle hodí jako domácí impregnace.

Včelí vosk

Tato přírodní látka představuje skvělou ochranu před vodou. Stačí ho jen natřít na povrchu a potom použít teplý vzduch, aby se roztál na celém povrchu. Použít na to můžete např. fén na vlasy. Aplikace je jednoduchá a použití včelího vosku je velmi efektivní.

Doporučený článek:  V zimě pleť trpí. Jen pár minut denně ale zajistí, že bude stále zářit

Kokosový olej

Tento produkt má v současnosti doma téměř každý. Je ideální pro péči o pokožku i pečení. Ale využít ho můžete také jako impregnaci. Stačí jen malé množství oleje, které nanesete na hadřík a otřete celý povrch. Nechte ho zaschnout a máte hotovo.

Zdroj obrázku: Freepik

Ricinový olej

Další možností je ricinový olej. Aplikovat ho můžete stejně jako kokosový olej a stejné má také vlastnosti. Počítat musíte jen s pořizovací cenou ricinového oleje, protože je dražší než ten kokosový. Takže pro vás možná bude kokosový olej mnohem dostupnější.

Doporučený článek:  Kvasnice jsou prospěšné pro pokožku i vlasy

Lanolin

Tato látka se přirozeně vyskytuje v ovčí vlně a má jedinečné vlastnosti. Chrání vás před vlhkostí, stejně jako chrání ovce. Zeptejte se na tento produkt ve své lokální lékárně. Jistě ho tam najdete a budete ho moci použít jako domácí impregnaci pro obuv i oblečení.

Silikonový sprej

Nakonec můžete použít také silikonový sprej, který najdete v každém obchodě pro kutily za pár korun. Na boty i oblečení vám postačí jen tenká vrstva. Tento produkt funguje stejně jako olej, takže vám poskytne skvělou ochranu před vodou, vlhkostí i špínou. Vyzkoušejte jednu z těchto metod a použijte produkt, který budete mít zrovna po ruce. To je nejlepší a nejlevnější impregnace, kterou najdete.

Zdroj: https://www.handimania.com/life-hacks/3-principles-of-successful-diy-footwear-impregnation.html