Zajímavosti

Svědivá pokožka po sprchování souvisí s teplotou vody, kosmetikou nebo nevhodným ručníkem

Mnoho z nás se po sprchování nebo koupeli můžete potýkat se svědivou nebo citlivou pokožkou. Důvodů to má hned několik a většiny z nich si můžete velmi jednoduše zbavit. Poradíme vám, čím to může být a co s tím můžete dělat. Možná se budete divit, proč vás po koupeli svědí celé tělo. Většina důvodů má velmi jednoduché řešení, takže tento problém snadno odstraníte ze svého života.

Používáte příliš horkou vodu

Horká sprcha nebo koupel příliš vysušuje pokožku. Právě to nejčastěji způsobuje nepříjemné svědění, kopřivky nebo vyrážky. Zkuste používat méně horkou vodu a zkrátit dobu, po kterou se budete sprchovat nebo koupat. Pokožka nebude tolik vysušená, takže vás nebude svědit.

Doporučený článek:  Nejen pilulky a kondom. Možnosti antikoncepce jsou široké, stačí je jen objevit

Příliš agresivní sprchové gely

Na trhu najdete obrovské množství mýdel i sprchových gelů. Bohužel mnoho z nich obsahuje i agresivní chemické látky, které mohou být problém pro vaši pokožku. Jestli nemáte nic přírodního a máte potíže se svěděním po koupeli, zkuste vyměnit produkty, které používáte.

Zdroj obrázku: Freepik

Špatný ručník

Dokonce i příliš hrubý ručník může způsobit velké problémy. Místo toho, abyste si pokožku drhli ručníkem, použijte měkký ručník a jen ho jemně přikládejte na kůži. Díky tomu ji nebudete dráždit a svědění možná zmizí sami velmi rychle. Jestli to nepomůže, zkuste změnit materiál ručníku.

Doporučený článek:  7 znaků prozradí, že jste v tom. Ranní nevolnosti nejsou jediné

Alergická reakce na chemické produkty

Snadno se může stát, že budete mít alergii na sprchové gely, šampon nebo mýdlo. V dnešní době tyto produkty obsahují hodně chemických látek, pokud nepoužíváte bio kvalitu s přírodními látkami. Jestli máte pocit, že se může jednat o alergii, vyměňte produkty, které každý den používáte.

Máte doma tvrdou vodu

Tohle ovlivníte velmi těžko, ale dokonce i tvrdá voda může způsobit svědění pokožky. Tvrdá voda obsahuje více minerálů, které mohou přispět ke svědění kůže. Tento problém asi nemůžete zcela odstranit, ale pomocí speciální sprchové hlavice ho zmírníte.

Zdroj: https://www.mindbodygreen.com/articles/itchy-after-shower