Domov

Čtyři pravidla, která usnadní mytí oken

Jakmile jarní slunce vykoukne a posvítí nám do domu, mezi první věci, kterých si všimneme, patří špinavá okna. Mnohdy se nám do umývání nechce, jelikož je to práce náročná a zdlouhavá. Nechte si tedy poradit, jak si mytí oken po dlouhé zimě ulehčit. Po dodržení čtyř jednoduchých pravidel vám půjde mytí i leštění oken hladce.

Zásada číslo 1: Čas mytí oken je zásadní!

Pokud chcete na jaře efektivně vyčistit okna, musíte vědět, kdy tuto práci udělat. Vše závisí na počasí a povětrnostních podmínkách. V žádném případě nepřichází v úvahu mytí špinavých oken za deště či v době mrazu. Nejideálnější období pro mytí oken je sychravé a zamračené počasí, protože sluneční paprsky dopadající na okna podporují tvorbu šmouh.

Doporučený článek:  Zabraňte náletům nenasytných molů. Přírodní metody ochrání zásoby v kuchyni efektivně

Zásada číslo 2: Čisticí přípravky jsou alfa a omega

Pro efektivní čištění oken si připravte houbičku, nádobu s vlažnou vodou, prostředek na mytí nádobí, čistič skla a papírovou utěrku, a kdo ji má, může si nachystat také stěrku na okna. Pokud propagujete ekologické čisticí prostředky, využijte lihový ocet. Je-li vám pach octa nepříjemný, můžete ocet s vodou smíchat i s pár kapkami esenciálního oleje.

Zdroj obrázku: Freepik

Zásada číslo 3: Postup mytí oken je daný

Za prvé vydrhněte rámy oken, na kterých je nashromážděná největší vrstva prachu a nečistot. Poté se pusťte do skel. Na ty použijte pro odstranění hrubých nečistot a mastnoty houbičku s přípravkem na nádobí. Pokud máte stěrku, můžete ji použít k odstranění špinavé mýdlové vody. Některé hospodyňky k odstranění špinavé vody z oken používají také vysavač určený na okna. Nyní se dostáváme do finále, k leštění. Naneste leštidlo na skla a krouživými pohyby hadříkem nebo papírovou utěrkou okno vyleštěte.

Doporučený článek:  Koupelna láká k uložení všech nezbytností. Tohle do ní ale nikdy nedávejte

Zásada číslo 4: Vyvarujte se těchto chyb!

Vyhněte se použití studené vody, jelikož mycí prostředky se v ní hůře rozpouštějí. Tím pádem se pak mohou na oknech objevovat nežádoucí šmouhy. Určitě nevynechávejte leštění. Při použití leštěnky s obsahem alkoholu se totiž na okně vytvoří ochranný film a okno pak vydrží déle čisté.

Zdroj: https://www.familyhandyman.com/list/how-to-wash-windows/