Móda

Aviváž změkčí prádlo a provoní ho. Její používání má pravidla

Praní prádla je v dospělosti nedílnou součástí našeho života. A většina lidí si myslí, že aviváž je při praní naprosto nutná. Ukázalo se, že pro prádlo není tak dobrá, jak si všichni myslí. Kvalitu vašeho oblečení ovlivňuje hodně faktorů. Díky aviváži bude prádlo krásně vonět a bude měkké. Na druhou stranu má možná i pár nevýhod, o kterých byste měli vědět.

Jak funguje aviváž?

Aviváž rozhodně není čisticí prostředek. Není vyrobena k tomu, aby vyčistila skvrny a nečistoty. Její jedinou prací je zajistit krásnou vůni, méně statické elektřiny, méně záhybů a větší měkkost látky. Používat můžete dokonce i aviváž bez vůně, jestli vám jde pouze o vlastnosti látky a nechcete, aby prádlo vonělo po květinách.

Doporučený článek:  Se správným účesem budete rázem o 10 let mladší. Nebojte se razantního střihu ani trochy extravagance
Zdroj obrázku: Freepik

Je aviváž škodlivá pro prádlo?

Sama o sobě rozhodně není špatná. Musíte ale vědět, jak ji správně používat. Rozhodně byste ji neměli používat na ručníky, sportovní oblečení nebo funkční prádlo. Toto prádlo totiž ztratí schopnost absorpce vlhkosti, kvůli kterým si ho kupujete. Aviváž také zajistí, že bude oblečení méně prodyšné, protože oděvy nebudou přirozeně odvádět vlhkost z pokožky.

Velkou nevýhodou je fakt, že některým lidem dráždí pokožku. Jde o prostředek plný chemie, takže s tím musíte počítat. Postupem času může také ovlivnit strukturu vašeho prádla. Jednou za čas vám aviváž s ložním prádlem nebo jinými oděvy nic neudělá. Neměli byste ji ale používat pravidelně nebo ve velkém množství. Možná nakonec zjistíte, že ji nepotřebujete vůbec.

Doporučený článek:  Tipy pro stylový outfit, který dodá každému muži eleganci a osobní kouzlo

Jak správně používat aviváž?

Před použitím si vždy rozmyslete, co pro vás mají dané oděvy udělat. Tato látka totiž ovlivní texturu látky. Vždy se také podívejte na dávkování, abyste to nepřehnali. To se vám rozhodně nevyplatí. Správná dávka a použití ve správném dávkovači vám zajistí krásnou vůni i měkké oblečení. Jestli ji chcete stále používat, musíte na tato pravidla myslet.

Zdroj: https://www.thespruce.com/when-to-use-fabric-softener-5323511