Zdraví

Prášky nejsou jediná možnost. Při bolesti hlavy uleví procházka, cvičení nebo voda

Každého z nás jednou za čas začne bolet hlava. Existuje hodně triků, jak si s touto nepříjemností můžete poradit. Poradíme vám několik osvědčených rad, které můžete vyzkoušet vždy, když na vás přijde bolest hlavy. Většina z nich je velmi jednoduchá a nebude vás stát ani korunu. Bolest hlavy můžete mít z mnoha důvodů, ale vždy si s ní můžete poradit rychle a snadno.

Zastavte si a vypijte sklenici vody

Většinou přijde nepříjemná bolest kvůli stresu a rychlému životnímu stylu. Zkuste zpomalit a nezapomeňte hodně pít. Hodně lidí má bolesti hlavy a potom si uvědomí, že během dne téměř nic nepili. Z tohoto důvodu se musíte zastavit, zhluboka se nadechnout a vypít sklenici vody. Hydratace je v tomto ohledu klíčová, a proto na ni nesmíte nikdy zapomínat.

Doporučený článek:  Sliny v těle fungují také jako antibiotikum a pomáhají tak chránit před nemocemi

Vyvětrejte nebo jděte ven

Nedostatek čerstvého vzduchu nebo špatná kvalita vzduchu mohou způsobit hodně potíží. Vyvětrejte místnost, ve které právě jste. Jestli máte možnost, jděte se ven projít. Malá procházka vám provětrá hlavu, odpočinete si a zároveň trochu zpomalíte. A budete mít tolik čerstvého vzduchu, kolik jen bude vaše hlava potřebovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Léky proti bolesti

Pokud je bolest silná a potřebujete se jí zbavit rychle, můžete využít analgetika. V lékárně najdete mnoho léků na volný prodej, které vám pomohou. Dodržujte doporučené dávkování a používejte je pouze jako poslední záchranu. Při dlouhodobé bolesti neváhejte navštívit svého lékaře. Dlouhé bolesti hlavy nebo migrény nejsou žádná legrace.

Doporučený článek:  Kartáček a pasta nestačí. Pro zdraví ústní dutiny je třeba mnohem víc

Dechové cvičení a meditace

Nedostatek klidu a příliš mnoho stresu je častým problémem. Jakmile se na chvíli zastavíte, soustředíte se na svůj dech nebo zkusíte krátkou meditaci, bude vám ihned lépe. Možná zjistíte, že stačilo jen trochu odpočinku a budete znovu jako rybička. Vyzkoušejte tyto triky a během chvilky se vám uleví. A není nic lepšího, než když se vám uleví od bolesti.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/headache-remedies