Rady a tipy

Porozumění je klíčem k vytvoření pevného pouta mezi rodičem a dítětem

Podpora rodičů je velmi důležitá už pro malé miminko. To totiž velmi často vycítí jistotu nebo naopak nejistotu. Miminka jsou bezbranná, nerozumí tomu, co se kolem nich děje. Často se rodiče obávají, jestli všechno dělají dobře a jestli má jejich dítě všechno, co potřebuje. Pokud jsou přesvědčeni, že pro své dítě dělají to nejlepší, nemohou být špatnými rodiči.

I když jste matkou několika dětí, neznamená to, že jedno máte ráda více

I rodiče občas potřebují podpořit. Při rozhovorech s rodiči, které mají tři a více dětí, můžete velmi často slyšet, že ke každému z nich mají jiný vztah. Milují je stejně, ale vědí, že každé z nich je jedinečné, a přesto je milují úplně stejně. Je to role rodiče, sociální očekávání pak ale mohou být jiná.

Doporučený článek:  Bílé oblečení se hodí ke každé příležitosti. Díky domácím vychytávkám bude vždy zářivě čisté

Rodiče by se, stejně jako děti, neměli stydět za své emoce. I když si někdy myslíte, že nemůžete mít rádi všechny děti stejně, není to pravda. Každé své dítě milujete, protože mu dáváte najevo svou lásku a také vědomí, že tu jste pro ně. Každý rodič by si měl uvědomit, že to malé miminko nikoho jiného na světě nemá, a proto se jeho pozornost upíná právě na něj.

Zdroj obrázku: Freepik

Kdy si rodiče utvoří to správné pouto s dítětem?

Nikdo vám neřekne, kdy nastane ta chvíle a vaše pouto bude tím nejpevnějším. Velmi záleží na tom, jak budete přistupovat k výchově. Bude se to lišit dítě od dítěte. Zatímco někteří rodiče mají svůj vztah skvělý již s pětiletými, u některých se láska dítěte k rodiči může projevit až ve starším věku. Pro své děti byste měli být především přátelé a poradci, rodiči buďte jen v nutných případech.

Doporučený článek:  Nenasytné mšice jsou pro každou zahradu pohroma. Domácí postřik je zlikviduje do jedné

Dětí ve vás musí mít důvěru a svěřovat se vám. Čím více budete svůj vztah utvářet, tím lepší pak bude v budoucnosti a také v případě, že se vám nebo dětem nebude dařit. Vzájemně se podpoříte a utvoříte si vlastní svět, který bude jen váš. Není to pouze o podpoře dětí, ale také jejich rodičů, kteří většinu času dávají dětem úplně všechno a zapomínají na sebe.

Zdroj: https://www.parents.com/parenting/better-parenting/advice/ways-to-be-fantastic-parent/