Životní styl

V čistém pyžamu se spí nejlépe. Na jeho výměnu raději nezapomínejte

O ložnicových tématech se toho napsalo už mnoho. Víme, jak často čistit samotnou matraci, také jak často povlékat peřiny nebo jak správně vyprat ložní povlečení, aby se v něm nemnožily bakterie a roztoči. Víte ale, kolikrát za měsíc byste si měli převlékat pyžamo? Jedná se tedy spíše o ženy, které pyžamo nosí častěji než muži. Ti většinou spí nazí nebo jen v trenýrkách.

Bude stačit měnit ho jednou týdně?

Prádlo si denně měníme. Je nutné to dělat také s pyžamem? Odpověď na tuto otázku není jednoznačná. Samozřejmě bude záležet na tom, jestli jste zdraví nebo se často v noci potíte. V takovém případě je více než vhodné si pyžamo měnit skutečně denně, abyste si naopak neublížili tím, že budete spát ve špinavém nebo zpoceném oblečení.

Pro ženy je dnes výběr opravdu velký. Klasická pyžama nebo noční košile jsou oblíbené po celém světě a ženy si mohou vybírat také z mnoha druhů materiálů. Oblíbené jsou saténové košilky, ale také bavlněné mají něco do sebe. Tím, co si vyberete za materiál, ovlivníte také četnost výměny pyžama. Gynekologové na výměnu pyžama mají jasný názor. Noční prádlo, pokud není těsné, není potřeba denně měnit.

Zdroj obrázku: Freepik

Vzdejte se umělých materiálů

Pro spaní je ideální teplota okolo 18 stupňů. Pokud budete mít v ložnici vyšší teplotu, snadno se může stát, že se budete potit, zvlášť jestli máte pyžamo vyrobené z umělých vláken. Pot se tak nebude mít kudy dostat ven a právě z toho vznikají různé nemoci. Je proto důležité vědět, z jakých materiálů máte pyžamo vyrobené. Zvolte si takový, který vám bude příjemný, a až potom koukejte na střih nebo barevnou kombinaci.

Pyžamo máte přímo na svém těle, proto byste měli dbát na jeho pravidelnou výměnu. Je mnohem blíže než peřina, kterou se přikrýváte. Záleží na vašem pocitu nebo stylu, ve kterém jste byli vychovaní. Nakonec zjistíte, že frekvence se třeba bude s věkem měnit. A možná přijdete na to, že žádné pyžamo není potřeba a vystačíte si pouze se svou kůží.

Zdroj: https://quickzip.com/blogs/news/how-often-should-you-change-your-pajamas