Rady a tipy

Tři běžné bylinky zatočí s nadměrným pocením. Mokrému oblečení a zápachu bude konec

Cítíte, že i přes použití deodorantu jste cítit v podpaží? Stává se vám to často a nechcete kvůli tomu chodit do společnosti? Potíte se, i když jste čerstvě osprchovaní a oblečení do čistého prádla? Jestli nevíte, jak si s nadměrným pocením poradit, mohou pomoci bylinky, jejichž moc dokáže zázraky. Vyzkoušejte je!

Příroda si umí poradit téměř s každým problémem

Nadměrné pocení sice není věc, za kterou byste se museli stydět, ale je velmi nepříjemné vědět, že nevypadáte nejlépe a v podpaží se vám pomalu tvoří skvrny, které jsou nejen nevzhledné, ale také budou zapáchat. Navíc jdou jen velmi těžko odstranit, zvlášť z bílého oblečení. Lidé se většinou potí, protože jsou nervózní nebo je venku příliš horko.

Doporučený článek:  Nakrmte své oblečení. Díky netradiční svačince získají oděvy zpět ztracený odstín

Pokud je to i váš případ, můžete vyzkoušet domácí prostředky, jak pocení omezit nebo se ho téměř zbavit. Pomoci může například jasmín. Je to rostlina, která má dezinfekční vlastnosti, a proto se hodí právě na pocení. Účinná bude jasmínová koupel – do nádoby s 500 ml vroucí vody přidejte čtyři lžíce kůry a květů jasmínu. Nechte deset minut odstát a poté nálev nalijte do horké vany. Koupejte se maximálně dvacet minut a můžete tuto koupel opakovat klidně denně.

Doporučený článek:  Bělidla plná chemie nechte klidně na pultě obchodů. Zářivé ložní prádlo jde získat lépe
Zdroj obrázku: Freepik

Hodit se bude také šalvěj nebo kůra z dubu

Oblíbeným prostředkem je také šalvěj. Ta nejen čistí, ale také osvěží pokožku a má i dezinfekční vlastnosti, stejně jako jasmín. Stahuje póry a umí redukovat pot, proto se hodí ji vyzkoušet. Čtyři lžičky šalvěje zalijte padesáti mililitry vroucí vody, spařte a nechte vychladnout. Poté smíchejte čtyři lžičky bramborové mouky s jedlou sodou, přidejte tři lžíce kokosového oleje, čtyři lžíce nálevu a deset kapek oleje ze šalvěje. Promíchejte, nalijte do nádoby a krém používejte vždy po koupeli do podpaží.

Doporučený článek:  Díky správnému řezu a čerstvé vodě vydrží tulipány ve váze déle čerstvé

Vhodný je také dub, respektive jeho kůra. Obsahuje látky, které zabraňují pocení. Stačí pět lžic kůry, které zalijte litrem studené vody. Přiveďte k varu, přeceďte a s vodou si můžete umýt podpaží. Můžete ho také nalít do horké vody a koupat se alespoň 15 minut. Pokud do koupele přidáte i heřmánek, pocení se zbavíte o to rychleji.

Zdroj: https://www.sweatblock.com/how-to-stop-sweating-naturally/